Sukcesy Tigera i Tymbarku oraz nagroda za efektywność dla Grupy Maspex

2019-10-29 15:28:00

Wczoraj wieczorem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się prestiżowa gala Effie Awards, na której tradycyjnie nagrodzono najlepsze kampanie marketingowe. Grupa Maspex zdobyła na niej aż 3 statuetki! Złoto dla Tigera w kategorii „Napoje Bezalkoholowe” oraz dwa srebra dla Tymbarku – w kategorii „Brand Experience” i zaLaunch / Relaunch”. Maspex został także jedną z najbardziej efektywnych firm 20-lecia.

W szczególnym gronie laureatów Effie Awards znalazły się ponownie dwie marki z portfolio Grupy Maspex. Złota statuetka dla kampanii TIGERA „Mistrzowie” to pierwsza Effie dla tej marki, z kolei Tymbark, jak w roku ubiegłym, otrzymał aż dwie nagrody: srebro dla kampanii „Daj się połączyć” oraz drugie srebro za komunikację towarzyszącą wprowadzeniu musów.

Nagrodzona kampania „Mistrzowie” marki TIGER powstała z potrzeby komunikowania się w zgodzie z własnym stylem i ze światem swoich odbiorców. Kampania motywowała do dalszego działania nawet po upadku, w chwilach zwątpienia i sytuacjach teoretycznie bez wyjścia – aż do osiągnięcia epickiego zwycięstwa. Spot zarazem eksponował główne hasło marki „Power is back” jak i rolę napoju TIGER w motywowaniu do podejmowania wysiłku.Marka utrzymała swój styl, a zarazem skupiła się na ważnym przekazie. Za kampanię odpowiadała agencja Brasil i dom mediowy Starcom.

Tymbark w kampanii „Daj się połączyć”, która zdobyła srebrną Effie, wykorzystał nowoczesną aplikację i w nowatorskie sposób przeniosła kultowe kapsle w świat digitalowych interakcji. Specjalnie przygotowane narzędzie generowało dla użytkowników spersonalizowane wiadomości przypominające prawdziwe videorozmowy z ulubionymi influencerami. Akcja została doceniona przede wszystkim za imponujące wyniki – użytkownicy zrealizowali ponad pół miliona połączeń, łącznie poświęcając na nie prawie 3 lata! Kampania powstała we współpracy z agencją Brainbox i domem mediowym Starcom.

Druga nagrodzona kampania Tymbarku – „Wygodne owoce to mus!” – pozwoliła skutecznie wyjść marce poza macierzystą kategorię i przekonała dorosłych Polaków do zdrowego nawyku sięgania po mus owocowy jako przekąski stanowiącej 1 z  5 porcji warzyw i owoców. Kampania przedstawiła sytuacje z codziennego życia prezentując musy jako alternatywę dla kłopotliwego spożywania owoców „w biegu”.Prosty, a zarazem pomysłowy humor sprawił, że kampania przełożyła się na imponujące wyniki sprzedażowe nowości. Za realizację kampanii odpowiadały agencje Bardzo i Grey Worldwide Warszawa i dom mediowy Starcom.

Z okazji 20-lecia Effie Awards Poland przyznano także nagrody dla podmiotów najbardziej wyróżniających sięefektywnością działań marketingowych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Grupa Maspex znalazła się w niezwykle prestiżowym gronie najbardziej efektywnych firm 20-lecia.

Effie Awards to największy konkurs marketingowy na świecie, po raz pierwszy zorganizowany w 1968 r. w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. W Polsce nagroda przyznawana jest od 1999 r. Nagradza i promuje kampanie oraz marketingowe rozwiązania, które wyróżniają się najbardziej efektywnymi działaniami oraz wysokimi wynikami biznesowymi. Każda nagrodzona kampania przechodzi rygorystyczny proces oceny ekspertów. 

14 stycznia 2020, 12:54
Dżem Babci z Łowiczem
W ciągu roku jest wiele wspaniałych okazji do świętowania z bliskimi. Łowicz zachęca ...
Więcej...
14 stycznia 2020, 12:50
Kubusiowi Narciarze
Kubuś wraz z początkiem roku zachęca najmłodszych do zimowych aktywności. Po raz ...
Więcej...
19 grudnia 2019, 10:54
TYM, którzy…
Na co dzień nie zawsze mamy chwilę, by się zatrzymać i docenić tych, którzy nas ...
Więcej...