EIT Food RIS Solutions – projekt rozwojowy dla studentów

2019-07-04 11:08:00

Jeszcze do 15 lipca potrwa rekrutacja do nowego programu dla studentów – EIT Food RIS Solutions, którego głównym organizatorem jest firma Maspex. Maspex wraz z partnerami EIT Food z Polski i zagranicy zdefiniowali wyzwania, na które należy odpowiedzieć w formie filmu. 25 zespołów, które najsprawniej sobie z tym poradzą otrzyma 3-miesięczne wsparcie mentorów. Następnie 20 najlepszych z nich otrzyma zaproszenia na „Maratony żywnościowe – Foodhatons”, które odbędą się jesienią w Warszawie i Turynie.

EIT Food RIS Solutions to projekt skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą być zaangażowani w rozwiązywanie wyzwań przemysłu spożywczego. Na uczestników czekają  wyzwania z obszarów takich jak:

·         Personalizacja w branży spożywczej: „Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs”.

·         Ograniczanie marnowania żywności: „Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale”.

·         Zdrowie i zrównoważony rozwój: „The challenge of a health&sustainable future of the food system”.

Aby wziąć udział w rekrutacji, studenci powinni utworzyć interdyscyplinarny zespół, wypełnić formularz aplikacyjny na stronie https://www.azti.es/eitfood-risolutions oraz nagrać film prezentujący rozwiązanie danego problemu. Na podstawie przesłanych zgłoszeń jury wybierze 25 zespołów, które otrzymają 3-miesięczną opiekę mentorów wspierających działania nad rozwojem opracowanego rozwiązania. Po okresie mentoringu każdy zespół przygotuje szczegółową prezentację na temat swojego pomysłu i ponownie zostanie oceniony. Następnie 20 wybranych grup otrzyma zaproszenia na „Maratony żywnościowe – Foodhatons” i przedstawi wyniki swoich działań na żywo przed jury. Dwa Foodhatony zostaną zorganizowane 14-15.11.2019 r. w Warszawie oraz 21-22.11.2019 r. w Turynie.

„W tym roku EIT Food uruchamia nowy program RIS Solutions kierowany do zespołów studentów. Chcemy zapytać młodych ludzi, jakie mają pomysły i zaangażować ich w rozwiązania problemów, z jakimi zmierza się sektor spożywczy. W tym roku zajmiemy się trzema ważnymi wyzwaniami: personalizacją produktów spożywczych, ograniczeniem marnowanie żywności oraz zrównoważoną produkcją żywności. Koordynatorem programu jest Grupa Maspex, partner EIT FOOD” – mówi Milda Krauzlis, Project Manager / RIS Community  Manager European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food.

„W ramach projektów realizowanych wspólnie z partnerami EIT Food skupiamy się na wdrożeniach innowacji, rozwoju przedsiębiorczości i komunikacji, a także na edukacji. EIT Food RIS Solutions to wyjątkowa szansa dla ambitnych, zdolnych studentów, którzy szukają możliwości rozwoju i chcą współpracować z doświadczonymi, wykwalifikowanymi profesjonalistami z branży spożywczej. To możliwość nie tylko osobistego rozwoju i pozyskania cennych wskazówek ekspertów, ale i wkładu młodych ludzi w rozwój tego rynku – podsumowuje Marta Kutyna-Bakalarska, Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami Maspex.

Do 15 lipca trwa rekrutacja. Zgłaszać należy zespoły minimum 2-, a maksymalnie 4-osobowe, w których przynajmniej jedna osoba powinna pochodzić z regionów RIS (ich lista jest dostępna tutaj: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/process). Najlepsze drużyny mają szansę na otrzymanie zaproszenia na Foodhatony organizowane w listopadzie w Polsce i we Włoszech.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/

10 lipca 2020, 09:39
A Ty?Co masz pod kapslem?
Kapsel Tymbarku zawsze trafia w punkt. Odkryte hasełko wyzwala najlepsze emocje i zbliża ...
Więcej...
30 czerwca 2020, 10:06
Loteria Tigera
W ostatnich miesiącach Tiger rozpoczął intensywną współpracę z amerykańską marką ...
Więcej...
26 czerwca 2020, 13:32
Maspex #GaszynChallenge
Maspex dołączył do popularnej akcji #GaszynChallenge, w ramach której cała Polska robi ...
Więcej...