Kolejne biegi Waterrr Run!

2018-06-18 16:24:00

Wystartowała ósma edycja cyklu imprez biegowych Kubuś Waterrr Run. W tym roku ponownie dzieci pobiegną z Kubusiem łącznie w sześciu miastach. Kolejny raz Waterrr Run towarzyszy sportowym wydarzeniom SportGeneracja. W czterech pierwszych biegach łącznie wzięło udział prawie 4 tys. dzieci!

Kubuś Waterrr Run to cykl wyjątkowych wydarzeń sportowych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tegoroczna rywalizacja rozpoczęła się w Bydgoszczy, gdzie młodzi sportowcy rywalizowali na tym samym stadionie, na którym odbywają się największe zawody lekkoatletyczne. Następne biegi odbyły się w Toruniu, Warszawie i Łomży. Łącznie w czterech biegach wzięło udział prawie 4 tys. uczestników, a prowadzili je znani mistrzowie lekkiej atletyki – Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. Po wakacjach odbędą się kolejne biegi – w Stalowej Woli i Ostródzie.

Kubuś jest partnerem i – już od 5 lat – sponsorem głównym imprez SportGeneracja, a Waterrr Run to bieg inaugurujący każde biegowe wydarzenie tej serii. To bieg integracyjny dla wszystkich uczestników na dystansie około kilometra. W Waterrr Run wygrywają wszyscy, bo nie liczy się czas, a współuczestnictwo.

Poza biegiem integracyjnym uczniowie i uczennice biorą udział także w poszczególnych konkurencjach: sprint i bieg przez płotki na 33 m oraz biegi indywidualne i sztafetowe na 200 m. Przerwy w sportowych zmaganiach wypełnione są pokazami artystycznymi. Każdy młody sportowiec otrzymuje pamiątkowy medal, koszulkę i wodę Kubuś Waterrr. 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach są dostępne na stronie internetowej www.sportgeneracja.pl.

10 lipca 2020, 09:39
A Ty?Co masz pod kapslem?
Kapsel Tymbarku zawsze trafia w punkt. Odkryte hasełko wyzwala najlepsze emocje i zbliża ...
Więcej...
30 czerwca 2020, 10:06
Loteria Tigera
W ostatnich miesiącach Tiger rozpoczął intensywną współpracę z amerykańską marką ...
Więcej...
26 czerwca 2020, 13:32
Maspex #GaszynChallenge
Maspex dołączył do popularnej akcji #GaszynChallenge, w ramach której cała Polska robi ...
Więcej...