Grupa Maspex Wadowice w 2012 roku zwiększyła sprzedaż

2013-02-27 09:50:00

W 2012 roku zostały zakończone duże inwestycje takie jak: zwiększenie mocy produkcyjnych       w zakładzie w Tychach oraz budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Olsztynku. W roku bieżącym  firma planuje na inwestycje produkcyjne wydać ok. 110 milionów zł.

W 2013 roku firma planuje wzrost przychodów ze sprzedaży o około 5 proc., nie wliczając w to przejęć. Jednym z motorów wzrostu mają być m.in. wejścia w nowe, duże kategorie. Nowością, która właśnie pojawiła się w ofercie są dania gotowe „Lubella – szybko z patelni”.

W 2012 roku przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych polskich firm w Europie Środkowo – Wschodniej w segmencie produktów spożywczych, osiągnęły poziom 2, 91 mld zł.  W porównaniu z rokiem ubiegłym to wzrost o 10%, czyli o prawie 270 milionów zł. Maspex ze swoimi sokowymi markami m.in. Tymbark i Kubuś osiągnął rekordowe wyniki sprzedaży w segmencie soków, nektarów i napojów, co przełożyło się na znaczący wzrost udziałów rynkowych do poziomu 50,6% (źródło: Maspex za Nielsen – cała Polska, panel handlu detalicznego, w okresie MAT XII 2012 w kategorii soki, nektary i napoje bez produktów private labels, ilościowo). Firma umocniła również pozycję m.in. w rynku makaronów i mąk z marką Lubella, produktów instant (Puchatek, DecoMorreno, Cremona, Ekland) oraz suplementów diety z marką Plusssz, która jest najczęściej kupowanym preparatem witaminowym w Polsce (źródło: IMS styczeń-grudzień 2012).

W 2013 roku firma planuje wzrost przychodów ze sprzedaży o około 5 proc., nie wliczając w to przejęć. Jednym z motorów wzrostu mają być m.in. wejścia w nowe, duże kategorie. Pierwsza nowość właśnie wchodzi na rynek. W roku bieżącym  firma planuje na inwestycje produkcyjne wydać ok. 110 mln zł.

W ubiegłym roku Grupa Maspex Wadowice osiągnęła też wzrost sprzedaży zagranicznej w porównaniu   z poprzednim rokiem. Obecnie stanowi ona 34% przychodów ze sprzedaży.  

W 2012 roku zostały zakończone duże inwestycje takie jak: zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie    w Tychach oraz budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Olsztynku. W roku bieżącym firma planuje na inwestycje produkcyjne wydać ok. 110 milionów zł. Część  tej kwoty zostanie przeznaczonych na rozbudowę zakładu i powierzchni magazynkowych w Wadowicach, gdzie wytwarzane są  produkty instant. Około 30 milionów będzie zainwestowanych w zwiększenie naszych mocy produkcyjnych w części sokowej. Firma jest także w tracie zdobywania pozwoleń związanych z rozbudową zakładu Lubelli w Lublinie, gdzie powstanie m.in. nowoczesne centrum logistyczne. Wartość tej inwestycji to ok. 50 milionów zł.

 

20 maja 2020, 11:50
Złote Paragony 2020
W piątek 15 maja odbyła się uroczysta 10. gala miesięcznika „Hurt & Detal” ...
Więcej...
18 maja 2020, 12:43
Lubella Łączy
W ramach akcji #LubellaŁączy marka planuje przekazać 200 tysięcy produktów do około ...
Więcej...
15 maja 2020, 15:06
Tymbark Gazzzowany
Tymbark Gazzzowany to propozycja marki na lato. Napój gazowany z sokiem owocowym, w ...
Więcej...