"Miasto Tigera", pierwszy interaktywny serial w grze na świecie

2019-07-04 10:14:00

Niestandardowa kampania marki Tiger skierowana do graczy to “Miasto Tigera”. Jest to interaktywny serial zrealizowany na bazie popularnego modu GTA RP, który można było śledzić w dwóch wersjach: live na platformie Twitch lub w postaci skróconej na oficjalnym kanale marki na Youtube. Fabuła serialu opowiadała o tytułowym mieście, w którym rządzą twarde zasady i silne charaktery. Inspiracją do jej powstania były klasyki telewizyjne, takie jak “The Wire”, “Breaking Bad” czy “True Detective”.

Serial ma czterech bohaterów odgrywanych przez czołowych influencerów: Pago w głównej roli Człowieka z Amnezją, Pajalock w roli żużlowca Konika, Isamu w roli rajdowca Szybkiego oraz Kasix w roli Luny DeRouge. Ich perypetie przeplatały się w każdym odcinku, w którym można było też spotkać role drugoplanowe obsadzone przez kluczowych streamerów sceny GTA RP. Serial można było oglądać live w sobotę wieczorem (długość każdego to ok. 4 godziny) na jednym z kilkunastu kanałów na Twitch i dzięki temu śledzić wydarzenia z pozycji ulubionego twórcy. Z materiałów live montowano skrócone odcinki (ok. 30 min) do obejrzenia na kanale Miasto Tigera na YouTube.

Tiger jest sponsorem całego przedsięwzięcia. Jest on widoczny także w świecie gry: widzowie mogą zobaczyć billboardy i graffiti umieszczone w różnych miejscach miasta, gdzie toczy się akcja serialu czy nawet tatuaże inspirowane charakterystycznym Tygrysem. Bohaterowie są personifikacją różnych aspektów i wartości marki, a łączy ich wszystkich energia do działania. Jako dodatkowy element placementu zapewniono influencerom zapas Tigera w świecie rzeczywistym, by uzupełniali energię i dodatkową czasową przewagę w rozgrywce.

“Miasto Tigera” jest pierwszym na świecie przykładem realizacji serialu interaktywnego w grze. Jest to odpowiedź na zmieniające się postawy młodych konsumentów szukających rozrywki poza telewizją. Naturalnymi obszarami zainteresowań młodych stają się gry, platformy video i influencerzy, a ten projekt łączy je wszystkie. Jest to także odważne wejście marki Tiger w obszar gamingu, będący coraz większym obszarem zainteresowań marek konsumenckich w Polsce i na świecie.

Gry komputerowe to obszar, gdzie liczy się refleks, energia i charakter – idealny świat dla realizacji hasła „Power is Back!” marki Tiger. Innowacyjny projekt „Miasto Tigera” daje świetną możliwość, żeby autentycznie zaangażować graczy w świat marki Tiger. Serial w pierwszym sezonie miał cztery odcinki emitowane w czerwcu.

04 lipca 2019, 14:50
Chrup na grilla
Krakus to produkty, które stanowią idealne uzupełnienie wielu potraw z grilla. W ...
Więcej...
04 lipca 2019, 11:08
EIT Food RIS Solutions
Jeszcze do 15 lipca potrwa rekrutacja do nowego programu dla studentów – EIT Food RIS ...
Więcej...
27 czerwca 2019, 14:14
Projekty dla studentów
Jak co roku, wraz z początkiem wakacji i datą 1.07. w Ramach Programu Praktyk Letnich jak ...
Więcej...