Mikołajki zero waste z EIT Food

2019-12-03 16:46:00

6 grudnia na Czarnym Groniu w Rzykach odbędą się Mikołajki ZERO WASTE z EIT Food, które będą ósmym i ostatnim wydarzeniem organizowanym w ramach projektu #AnnualFoodAgenda.

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna oraz Edukatorzy z Banku Żywności omówią z uczniami i nauczycielami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity tematy dotyczące postawy ZERO WASTE. Uczestnicy poznają sposoby na niemarnowanie żywności, które można zastosować w łatwy sposób w codziennym życiu, a także poznają działalność Polskich Banków Żywności. Eksperci z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna przygotowali dla nich stanowiska edukacyjne, dzięki którym uczestnicy będą mogli nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także samodzielnie wykonać analizy laboratoryjne. Naukowcy pokażą też „Drugie życie odpadów żywnościowych” i tym samym będą zachęcać uczestników do ponownego używania resztek żywności. Uczniowie przyjrzą się też bliżej procesowi liofilizacji, czyli jednej z metod utrwalania żywności. 

Podczas wydarzenia młodzi ludzie poznają też żywność funkcjonalną i jej wpływ na samopoczucie i zdrowie konsumenta. Formuła tego spotkania mikołajkowego umożliwi każdemu bezpośredni kontakt z ekspertami i z pewnością dostarczy uczniom kilku niespodzianek

14 stycznia 2020, 12:54
Dżem Babci z Łowiczem
W ciągu roku jest wiele wspaniałych okazji do świętowania z bliskimi. Łowicz zachęca ...
Więcej...
14 stycznia 2020, 12:50
Kubusiowi Narciarze
Kubuś wraz z początkiem roku zachęca najmłodszych do zimowych aktywności. Po raz ...
Więcej...
19 grudnia 2019, 10:54
TYM, którzy…
Na co dzień nie zawsze mamy chwilę, by się zatrzymać i docenić tych, którzy nas ...
Więcej...