Mikołajki zero waste z EIT Food

2019-12-03 16:46:00

6 grudnia na Czarnym Groniu w Rzykach odbędą się Mikołajki ZERO WASTE z EIT Food, które będą ósmym i ostatnim wydarzeniem organizowanym w ramach projektu #AnnualFoodAgenda.

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna oraz Edukatorzy z Banku Żywności omówią z uczniami i nauczycielami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity tematy dotyczące postawy ZERO WASTE. Uczestnicy poznają sposoby na niemarnowanie żywności, które można zastosować w łatwy sposób w codziennym życiu, a także poznają działalność Polskich Banków Żywności. Eksperci z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna przygotowali dla nich stanowiska edukacyjne, dzięki którym uczestnicy będą mogli nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także samodzielnie wykonać analizy laboratoryjne. Naukowcy pokażą też „Drugie życie odpadów żywnościowych” i tym samym będą zachęcać uczestników do ponownego używania resztek żywności. Uczniowie przyjrzą się też bliżej procesowi liofilizacji, czyli jednej z metod utrwalania żywności. 

Podczas wydarzenia młodzi ludzie poznają też żywność funkcjonalną i jej wpływ na samopoczucie i zdrowie konsumenta. Formuła tego spotkania mikołajkowego umożliwi każdemu bezpośredni kontakt z ekspertami i z pewnością dostarczy uczniom kilku niespodzianek

20 maja 2020, 11:50
Złote Paragony 2020
W piątek 15 maja odbyła się uroczysta 10. gala miesięcznika „Hurt & Detal” ...
Więcej...
18 maja 2020, 12:43
Lubella Łączy
W ramach akcji #LubellaŁączy marka planuje przekazać 200 tysięcy produktów do około ...
Więcej...
15 maja 2020, 15:06
Tymbark Gazzzowany
Tymbark Gazzzowany to propozycja marki na lato. Napój gazowany z sokiem owocowym, w ...
Więcej...