Nasze marki docenione w Rankingu polskich marek "Rzeczpospolitej"

2017-01-26 11:17:00

Dziennik „Rzeczpospolita" już po raz trzynasty ogłosił prestiżowy Ranking Najcenniejszych Polskich Marek! Oceniono aż 330 krajowych znaków towarowych - najdroższych, najsilniejszych i najbardziej znanych marek 2016 roku. Ranking został stworzony na podstawie wyceny oraz miary rozpoznawalności marki, jej popularności i sympatii do produktów, które wpływają na wartość marki. 

Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród najcenniejszych i najmocniejszych marek polskich, Tymbark po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. W kategorii Najmocniejsza polska marka – Napoje bezalkoholowe" Tymbark, po raz szósty, zdobył pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że marka osiągnęła ten sukces z wyższą punktacją, niż rok wcześniej. Tymbark został także bardzo wysoko oceniony w ogólnym podsumowaniu najcenniejszych marek 2016 roku, a w zestawieniu najsilniejszych marek Tymbark znalazł się na podium, zajmując 3 miejsce. To marka, która pojawia się na wysokich lokatach we wszystkich zestawieniach, przede wszystkim jeśli chodzi o lojalność klientów (3 miejsce), ale również oceny jakości, świadomości marki, postrzeganej wartości, stopy referencji, jak i prestiżu.

Duży sukces odniosła także marka Lubella – lider polskiego rynku makaronów, plasując się na trzecim miejscu na podium w kategorii „Pozostałe produkty żywnościowe". Lubella zajęła również  4 miejsce w kategorii „Najsilniejszych marek 2016 roku" oraz wysoko uplasowała się pod kątem jakości (2 miejsce) oraz lojalności klientów (4 miejsce). Marka została również bardzo wysoko oceniona pod kątem świadomości, postrzeganej wartości oraz stopy referencji.

W rankingu najcenniejszych polskich marek wyróżnione zostały również: Łowicz, Kubuś, Tiger, Kotlin i Tarczyn. Kubuś i Tarczyn, zajmując kolejno 6 i 7 miejsce, zostały docenione w kategorii „Napoje bezalkoholowe". Wysoko w tym zestawieniu pojawił się również Tiger, a Łowicz i Kotlin zajęły wysokie lokaty w kategorii „Pozostałe produkty żywnościowe". Marki te znalazły się także w rankingu „Najsilniejszych marek 2016 roku". Większość z nich jest wysoko oceniona pod kątem jakości, świadomości oraz priorytetu świadomości marki, poprzez postrzeganą wartość, lojalność klientów oraz prestiż.

Ranking „Rzeczpospolitej" opiera się na bardzo szerokim i szczegółowym badaniu.  Warto podkreślić, że wartość marki jest wypadkową wielu zmiennych, w tym m.in. przychodów ze sprzedaży, a także jej postrzegania i oceny przez konsumentów. Dodatkowo tym roku mamy do czynienia z nową, bardziej nowoczesną metodą przeprowadzania badania konsumenckiego, ponieważ badanie internetowe zastąpiło wywiady personalne.

14 lutego 2019, 13:50
Bezpieczeństwo w sieci
Codzienne życie bez swobodnego dostępu do Internetu wydaje się dziś niemożliwe. ...
Więcej...
06 lutego 2019, 15:37
Wyróżniony rekruter
Portal pracy Aplikuj.pl w grudniu zeszłego roku przeprowadził wśród osób szukających ...
Więcej...
05 lutego 2019, 11:34
Zdrowo pomyślane
Tymbark zachęca do tego, by znaleźć swój sposób na dbanie o skórę. W najnowszym ...
Więcej...