Firma Maspex i Gmina Wadowice wspólnie rewitalizują tereny

2016-12-21 15:08:00

Firma Maspex oraz Gmina Wadowice podpisały porozumienie o wspólnej realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi, ścieżki rowerowej oraz rekultywację rozległych terenów nad rzeką Skawą. W centrum Wadowic powstaną park i tereny rekreacyjne z infrastrukturą techniczną umożliwiającą organizację imprez plenerowych. Maspex w porozumieniu z władzami miasta przygotował i sfinansował całość szczegółowych założeń projektu, który w kolejnych latach realizować będzie Gmina Wadowice przy wsparciu środków Unii Europejskiej.

Firma Maspex podpisała z Urzędem Gminy Wadowice porozumienie dotyczące realizacji wspólnego przedsięwzięcia: ożywienia zaniedbanych terenów zielonych zlokalizowanych w okolicy ul. Chopina w Wadowicach. Jego realizacja rozpocznie się już w 2017 roku, a pierwszym zadaniem będzie przebudowa układu drogowego wokół zakładów produkcyjnych zatrudniających obecnie 1700 osób. W rejonie planowane są kolejne inwestycje, co dodatkowo zwiększy zatrudnienie i ruch pojazdów, dzisiaj szacowany na ponad 100 samochodów ciężarowych i 700 samochodów osobowych na dobę.

Wraz z budową nowej ulicy na odcinku zaczynającym się od skrzyżowania z ul. Chopina do skrzyżowania przy ul. Legionów powstaną chodniki i dwukierunkowa ścieżka rowerowa stanowiąca część układu trasy rowerowej Velo Skawa, a w dalszej kolejności system parkingów. Zostanie również utworzony teren rekreacyjny pełniący rolę błoń i parku miejskiego. Zakres planowanego przedsięwzięcia uwzględnia budowę sceny wraz z niezbędnym do organizacji imprez plenerowych zapleczem technicznym oraz komunikacyjnym.

Firma Maspex zobowiązała się przygotować i sfinansować koncepcję architektoniczną przedsięwzięcia. Jego realizacja leży po stronie Gminy Wadowice. W 2017 roku planowana jest realizacja pierwszego etapu – budowy drogi i ścieżki rowerowej.

17 kwietnia 2018, 13:18
Nowe płatki zbożowe
Kto nie chciałby być jak Superman? To jeden z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów ...
Więcej...
17 kwietnia 2018, 13:14
Kubuś i Runmageddon Kids!
Kubuś został partnerem cyklu wydarzeń Runmageddon Kids, który powstał z myślą o ...
Więcej...
17 kwietnia 2018, 13:11
Wygodne musy Tymbarku
Kochamy owoce, ale one, choć pyszne, bywają kłopotliwe. Jabłka bywają niedyskretne, ...
Więcej...