Firma Maspex i Gmina Wadowice wspólnie rewitalizują tereny

2016-12-21 15:08:00

Firma Maspex oraz Gmina Wadowice podpisały porozumienie o wspólnej realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi, ścieżki rowerowej oraz rekultywację rozległych terenów nad rzeką Skawą. W centrum Wadowic powstaną park i tereny rekreacyjne z infrastrukturą techniczną umożliwiającą organizację imprez plenerowych. Maspex w porozumieniu z władzami miasta przygotował i sfinansował całość szczegółowych założeń projektu, który w kolejnych latach realizować będzie Gmina Wadowice przy wsparciu środków Unii Europejskiej.

Firma Maspex podpisała z Urzędem Gminy Wadowice porozumienie dotyczące realizacji wspólnego przedsięwzięcia: ożywienia zaniedbanych terenów zielonych zlokalizowanych w okolicy ul. Chopina w Wadowicach. Jego realizacja rozpocznie się już w 2017 roku, a pierwszym zadaniem będzie przebudowa układu drogowego wokół zakładów produkcyjnych zatrudniających obecnie 1700 osób. W rejonie planowane są kolejne inwestycje, co dodatkowo zwiększy zatrudnienie i ruch pojazdów, dzisiaj szacowany na ponad 100 samochodów ciężarowych i 700 samochodów osobowych na dobę.

Wraz z budową nowej ulicy na odcinku zaczynającym się od skrzyżowania z ul. Chopina do skrzyżowania przy ul. Legionów powstaną chodniki i dwukierunkowa ścieżka rowerowa stanowiąca część układu trasy rowerowej Velo Skawa, a w dalszej kolejności system parkingów. Zostanie również utworzony teren rekreacyjny pełniący rolę błoń i parku miejskiego. Zakres planowanego przedsięwzięcia uwzględnia budowę sceny wraz z niezbędnym do organizacji imprez plenerowych zapleczem technicznym oraz komunikacyjnym.

Firma Maspex zobowiązała się przygotować i sfinansować koncepcję architektoniczną przedsięwzięcia. Jego realizacja leży po stronie Gminy Wadowice. W 2017 roku planowana jest realizacja pierwszego etapu – budowy drogi i ścieżki rowerowej.

Wczoraj, 15:59
Letnie syropy Łowicz
Letnie dni idealnie komponują się z owocowymi smakami. A na czas wakacji, jak zawsze, ...
Więcej...
Wczoraj, 10:29
Minuta dla zdrowia
Zdrowe nawyki to nieosiągalny ideał, czy element codzienności? Zerknij na YouTube, by ...
Więcej...
Wczoraj, 10:20
Orzeźwiający duet
Tymbark słynie z unikalnych połączeń smakowych – tym razem postanowił połączyć ...
Więcej...