Maspex wśród wyróżnionych rekruterów w badaniu portalu Aplikuj.pl

2019-02-06 15:37:00

Portal pracy Aplikuj.pl w grudniu zeszłego roku przeprowadził wśród osób szukających zatrudnienia i pracujących ankietę online, której celem było sprawdzenie, jak wyglądają dziś oczekiwania potencjalnych pracowników. Maspex znalazł się na liście pracodawców wyróżnionych pod kątem przeprowadzania wzorowej rekrutacji.

Badanie wśród kandydatów skupiało się m.in. na formie poszukiwania pracy, etapach procesu rekrutacji i ich postępowaniu w odpowiedzi na treść ogłoszenia o pracę. Uzyskane informacje pokazują, jak zmienia się stosunek kandydatów do pracodawców na współczesnym rynku pracy. Ankietowani zostali zapytani również o firmy, które mogą być przykładem wzorowo przeprowadzanej rekrutacji. Wśród szczególnie wyróżnionych pod tym kątem znalazła się również nasza firma.

Do raportu załączono komentarze ekspertów, które mogą ułatwić zrozumienie zmian zachodzących w relacjach rekruter-rekrutowany i wykorzystać te informacje w praktyce. O skutczności wieloetapowej rekrutacji wypowiedziała się ekspertka Grupy Maspex, Katarzyna Szokaluk: W procesie rekrutacji zawsze dwie strony podejmują decyzję –zarówno Pracodawca jak i Kandydat. Wspólne nazwanie oczekiwań, wymagań, potrzeb odnośnie do danego stanowiska pracy wpływa na trafność decyzji związanej z zatrudnieniem konkretnej Osoby. Dlatego w Grupie Maspex mamy wprowadzoną kilkuetapową rekrutację – nam pozwala ona lepiej poznać kandydata, jego motywacje, sposób zachowywania się w różnych sytuacjach (np. podczas rozmowy telefonicznej, przy sesji Assessment Center czy w momencie omawiania Business Case), a Kandydatowi – daje przestrzeń na poznanie nas jako pracodawcy, weryfikację swoich kompetencji, jak również przybliża kulturę organizacyjną. Główną zaletą takiego procesu jest danie czasu dwóm stronom na poznanie się, a tym samym podjęcie świadomych decyzji o rozpoczęciu współpracy.

Najważniejsze wnioski z przeprowadzonego badania można przeczytać, odwiedzając stronę: https://www.aplikuj.pl/badanie-jakosci-rekrutacji.

05 czerwca 2019, 10:01
Spotkanie z Reprezentacją
Zgrupowanie walczącej w eliminacjach do Euro 2020 reprezentacji Polski będzie miało ...
Więcej...
05 czerwca 2019, 09:55
Rusz się po nagrody!
W ramach akcji „Rusz się z Kubusiem” marka stale zachęca najmłodszych do aktywności ...
Więcej...
05 czerwca 2019, 09:53
Tymbark na festiwalach
Tradycyjnie już Tymbark jest obecny na jednych z największych muzycznych festiwali w ...
Więcej...