Skroluj
Nowości11 czerwca 2021

Druga szansa dla nieidealnych buraków – nowości od Kotlina i Krakusa

Pod koniec ubiegłego roku całą Polskę obiegła wiadomość o tzw. „krzywych” burakach wychodowanych przez rolnika spod Łęczycy. Warzywa wyrosły w nieidealnych proporcjach, i z tego powodu nie zostały dopuszczone do ogólnej sprzedaży. Teraz marka Kotlin i Krakus we współpracy z siecią Lidl odkupiły od rolnika ponad 200 ton surowca, z którego stworzyły dwa wyjątkowe produkty – ketchup warzywny  oraz koncentrat barszczu. Produkty dostępne będą w sieci Lidl już od 10 czerwca.

Grupa Maspex, jako firma odpowiedzialna społecznie wspierająca ideę zero waste, postanowiła odkupić część niedoskonałych buraków i uratować je przed zmarnowaniem. Dzięki temu marka Kotlin wyprodukowała ketchup warzywny z  nieidealnego buraka z dodatkiem papryki i cebuli, natomiast Krakus stworzył koncentrat barszczu czerwonego. Nietypowe buraki otrzymały drugą szansę i już 10 czerwca – pod postacią nowych produktów Kotlina i Krakusa –  trafią na sklepowe półki.

Linia produktów warzywnych z krzywego buraka będzie dostępna w ofercie limitowanej. Ketchup Kotlin i koncentrat Krakus będzie można kupić do wyczerpania zapasów.

W grudniu bieżącego roku historia Pana Mieczysława Miszczaka obiegła serwisy informacyjne. Rolnik posiał na 8 ha działce buraki ćwikłowe, które wyrosły w nietypowym kształcie przez co nie spełniały odpowiednich wymogów i nie zostały dopuszczone do sprzedaży. Na początku roku sieć sklepów Lidla Polska podjęła współpracę z rolnikiem, odkupując od niego 180 ton produktów. Grupa Maspex we współpracy z Lidl Polska również wsparła Pana Mieczysława odkupując pozostałe 200 ton surowca, z których stworzono dwa wyjątkowe produkty.

***

Polska marka Krakus swoją tradycją sięga 1965 roku. Już wtedy stała się cenionym producentem rodzimych przetworów. Polacy pokochali ją za wysoką jakość opartą o najlepsze składniki i smak. Tak jest do dzisiaj. Krakus współpracuje tylko ze sprawdzonymi dostawcami, starannie selekcjonując warzywa, zioła i przyprawy. Inspiruje się klasycznymi przepisami, ale wciąż udoskonala je pod kątem potrzeb współczesnego konsumenta. W stałej ofercie przetworów marka Krakus oferuje ogórki, zupy gotowe, koncentraty zup, dodatki do dań.

Kotlin to ogólnopolska marka wysokiej jakości ketchupów o uznanej pozycji na rynku. Produkty Kotlina dostępne są w plastikowych oraz szklanych opakowaniach, dostosowanych do potrzeb i preferencji konsumentów. Najpopularniejsze w szerokim portfolio marki warianty to wersja łagodna i pikantna.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS