Akademia Uwielbiam

19 października 2015

 

Młodzi ludzie lubią zdobywać wiedzę poprzez angażujące zadania i ciekawe doświadczenia. Akademia Uwielbiam to projekt wspierający edukację uczniów o prawidłowym stylu życia. 

Program  edukacyjny Akademia Uwielbiam skierowany jest do uczniów VI-VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjum oraz ich nauczycieli. W roku szkolnym 2018/19 wzięło w nim udział aż 160 000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski! Zyskali oni nie tylko obszerną wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad odżywiania, niemarnowania żywności i gotowania, ale uczestniczyli także w specjalnych konkursach, w których do zdobycia były atrakcyjne nagrody!


Uczestnictwo w programie polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela lekcji poświęconych zróżnicowanej diecie, według specjalnie stworzonych przez zespół ekspertów (metodyków, dietetyków) scenariuszy. Materiały dydaktyczne udostępniane są nauczycielom, którzy zgłoszą swoje klasy do udziału w programie poprzez stronę internetową lub podczas rozmowy telefonicznej. Po realizacji zajęć, klasa może także dodatkowo wziąć udział w konkursie. Dla zwycięskich klas do zdobycia są warsztaty kulinarne, bony finansowe dla klasy oraz nauczyciela oraz zestawy produktowe.

Zarówno rejestracja i udział w programie, jak i materiały edukacyjne, scenariusze i inne pomoce dydaktyczne, a także udział w konkursie są bezpłatne. 

Uczestnicy Akademii Uwielbiam poznają podstawy zdrowego stylu życia, potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz dowiadują się, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Zdobywają także wiedzę o tym, na czym polegają właściwe zachowania związane z niemarnowaniem żywności i dlaczego powinno się doceniać wartość wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radość płynącą ze wspólnego gotowania. 

W ramach Akademii Uwielbiam odbywają się również inspirujące konkursy – szkolny
i indywidualny.
Konkurs szkolny polega na wspólnym przygotowaniu potrawy przez uczniów poszczególnych klas i zgłoszeniu zdjęcia oraz przepisu za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl. Swoje przepisy uczniowie mogą zgłaszać także w konkursie indywidualnym. Wystarczy przygotować, zgodnie z zasadami regulaminu, przepis na danie, sfotografować je, a potem również za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie programu, zgłosić pracę konkursową. W obu konkursach zdobyć można atrakcyjne nagrody.