III edycja kampanii edukacyjnej „Lubella inspiruje i edukuje”

19 października 2015

Trwa kolejna, III edycja programu  edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje” skierowanego do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum oraz ich nauczycieli. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.


Jako firma prowadząca działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, pragniemy poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży w zakresie  prawidłowego odżywiania oraz zachęcać do wykształcania właściwych, służących ich najlepszemu rozwojowi postaw – poprzez zachęcanie uczestników programu do samodzielnego działania (wybierania produktów, przygotowywania urozmaiconych potraw) w dopasowanej i atrakcyjnej dla młodzieży formie. 

Uczestnictwo w programie „Lubella inspiruje i edukuje” polega na przeprowadzeniu przez nauczyciela trzech lekcji, poświęconym produktom zbożowym i zróżnicowanej diecie, według specjalnie stworzonych przez zespół ekspertów (metodyków, dietetyków) scenariuszy. Materiały dydaktyczne udostępniane są nauczycielom, którzy zgłoszą swoje klasy do udziału w programie poprzez stronę internetową www.lubella.edu.pl lub podczas rozmowy telefonicznej. Po realizacji zajęć, klasa może także dodatkowo wziąć udział w konkursie. Dla zwycięskich klas do zdobycia są warsztaty kulinarne z ekspertem marki Lubella Michałem „Maglem” Myszkiewiczem, bony finansowe o wartości 1500zł do realizacji na dowolny cel oraz dla nauczycieli koordynujących bony o wartości 700zł do wykorzystania w sieci EMPIK. Dodatkowo, 10 wyróżnionych klas otrzyma zestawy produktowe marki.

Zarówno rejestracja i udział w programie, jak i materiały edukacyjne, scenariusze i inne pomoce dydaktyczne, a także udział w konkursie są bezpłatne.