Program ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

25 października 2013

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.


Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest  nauka o otaczającym świecie, przyrodzie i jej darach, poznanie zasad zdrowego żywienia  oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. W ramach programu każde przedszkole realizuje wybrane działania ekologiczne na podstawie przesłanych bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, uczą się dbać o naturę, a także doceniać rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie.

Do tej pory w akcji wzięło już udział ponad 4 miliony dzieci. 

Każda edycja rozpoczyna się 22 października wyjątkowym Dniem Przyjaciół Natury. Wszystkie przedszkola, które zgłosiły się do programu i zrealizowały scenariusze lekcyjne zawarte w materiałach otrzymują Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  

 

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni, a przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, a także jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. 

www.przyjacielenatury.pl