Program "Partnerstwo dla Zdrowia" - Mleczny Start

02 stycznia 2013

„Partnerstwo dla Zdrowia” zostało stworzone przez czterech partnerów: Instytut Matki i Dziecka oraz firmy: Danone, Biedronka i Lubella. To wyjątkowa inicjatywa na rynku polskim. Trzy komercyjne firmy i Instytut wspólnie podjęły inicjatywę, aby zaradzić problemowi nieprawidłowego żywienia dzieci w Polsce i jego dramatycznym skutkom zdrowotnym i społecznym.

W wyniku działań „Partnerstwa dla Zdrowia” powstał „Mleczny Start” – kaszka manna z mlekiem, której skład opracowano z myślą o dostarczeniu dzieciom na śniadanie niezbędnej dla prawidłowegorozwoju porcji składników odżywczych. Wszyscy Partnerzy połączyli swoją wiedzę i zasoby technologiczne w celu stworzenia produktu, który łączy w sobie wysoką jakość i przystępną cenę, a dzięki temu może być dostępny dla każdej rodziny. „Mleczny Start” jest pierwszym takim produktem oferowanym klientom w Europie. W 2011 roku na rynku pojawiła się „Zbożowa Kanapka” na drugie śniadanie, stanowiąca kolejny krok Koalicji na drodze do skutecznego rozwiązania problemu niedożywienia dzieci w Polsce.


Od 2011 roku „Partnerstwo dla Zdrowia” organizuje również program „Śniadanie daje moc” dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Jego celem jest zwiększanie świadomości, nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców, na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Każdego roku szkolnego w programie bierze udział ponad 7000 szkół. 

www.mlecznystart.pl