Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

31 stycznia 2013

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie, w których do tej pory wzięło udział 1,6 mln dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

  

Sponsorem głównym Turnieju od 11 lat jest Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10. W kolejnych edycjach został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. Dzięki temu obecnie udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

W zakończonej 2 maja 2017 r. XVII edycji Turnieju wzięło udział ponad 320 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy w nagrodę spotkali się z Reprezentacją Polski i obejrzeli mecz Polska-Rumunia. 

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiły, że w Turnieju zagrało już wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam Arena.

Od 2016  Puchar Tymbarku rozgrywany jest również w Rumunii.

Honorowy patronat nad XVII edycją Turnieju objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat nad rozgrywkami sprawują również Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki