Parasol Historii

baner-PARASOL-HISTORII-bezlogotypow.png

O projekcie

Parasol Historii powstał w 2017 roku z myślą o wsparciu społecznej świadomości historycznej oraz współpracy z organizacjami działającymi na rzecz kultywowania pamięci o polskich Bohaterach. Parasol Historii ma przede wszystkim ochraniać ludzi i minione wydarzenia od zapomnienia.

Obecna edycja projektu funkcjonuje w ramach idei Wspomnienie’44 – to wyraz pamięci o Powstaniu Warszawskim. Wokół niego koncentruje się projekt w pierwszych latach funkcjonowania. Zaplanowane działania potrwają do końca 2019 roku, kiedy obchodziliśmy  jego 75 rocznicę.

Parasol Historii skupia szereg działań, w jakie się angażujemy. Pamięć o poległych, którzy poświęcili swoje życie w walce oraz wsparcie żyjących Bohaterów, a także szerzenie wiedzy o wydarzeniach historycznych i bohaterstwie Polaków – to główne zadania, jakim został poświęcony ten projekt. Wszystkie realizowane działania mają jednak wspólny cel i wymierne efekty, jak przykładowo – pomoc materialna dla żyjących Bohaterów Narodowych. W ramach programu edukacyjnego, w latach 2018 - 2019, współpracujemy z Muzeum Powstania Warszawskiego oraz z innymi instytucjami społecznymi i historycznymi.

Walczącym za naszą Ojczyznę – zarówno poległym, jak i tym, którzy wciąż są z nami – należą się bezwzględnie szacunek i pamięć. Do takiej postawy – pełnej zrozumienia i wzajemnego poszanowania – zachęcamy.

Zapraszamy pod Parasol Historii.