wywiad #5

2019-11-14 20:55:00

Iwona – Twoja ścieżka zawodowa nie jest taka standardowa. Zaczynałaś pracę od umowy na zastępstwo w Teamie Rekrutacji, później decydując się na zostanie w Maspeksie finalnie doszłaś do stanowiska Zastępcy Dyrektora Działu HR .

Przychodząc do Maspeksu, jak każdy nowy pracownik, miałam zarówno oczekiwania, jak i obawy. W  moim przypadku było to przekonanie, że praca w jednej firmie może być ograniczająca. Ponad 10 lat pracowałam w consultingu, co oznaczało dostęp do różnorodności, możliwości obserwacji szerokiego spectrum firm, wglądu do ich strategii i sposobu działania oraz doświadczeń. I wiesz – to jest niesamowite – to jest moje największe pozytywne zaskoczenie, że tutaj nie ma mowy o poczuciu bycia ograniczanym. Ilość obszarów, procesów, zespołów, zmian powoduje, że nie było dnia, abym odczuła monotonię, czy znużenie. Maspex jest ogromny, kolorowy, specyficzny, różnorodny – cały czas zadziwia. I to jest mocno otwierające, motywujące dla pracownika.

Jak widzisz samą siebie na przestrzeni tych lat pracy?

Coraz częściej, gdy myślę o swoim rozwoju, na pierwszy plan wysuwa mi się elastyczność – z jednej strony wymagana przez firmę, z drugiej gdzieś naturalnie wynikająca z moich predyspozycji.  Elastyczność zarówno w myśleniu, jak i w działaniu. Dołożyłabym do tego stopniowe przechodzenie przez obszary zarządzania, które finalnie pozwalają mi na ciągłe bycie w procesie rozwoju. To jest coś niesamowitego.

A jaki jest Dział, w którym pracujesz?

Moja odpowiedź jest prosta – profesjonalny, autentyczny, zaangażowany. To eksperci w swojej dziedzinie, którzy cenią sobie działanie samodzielne, odpowiedzialne i świadome. A to, co równie ważne, a może najważniejsze – lubią ludzi! Podejmowane przez nas działania są spójne ze sposobem działania firmy, zwłaszcza w obszarze wartości: otwartości na rozwój, szacunku dla każdego człowieka, odwagi w działaniu i odpowiedzialności za decyzje.

Na co dzień odpowiadamy na potrzeby zespołów, jednocześnie cały czas pamiętając, że pracujemy przede wszystkim z człowiekiem. Tutaj systemy są wtórne, na pierwszym planie jest pracownik ze swoimi potrzebami, aspiracjami i motywacjami. Każdy tak samo ważny.

Kiedy poszukujesz ludzi do swojego zespołu, zwracasz uwagę na…

Lubię ludzi kreatywnych, cenię też odwagę. Do tego dokładam jeszcze pokorę i powstaje pracownik idealny. Oczywiście mam świadomość, że brzmi to trochę nierealistycznie, ale mam szczęście i dużą przyjemność pracowania właśnie z takimi osobami. Współpracujemy, towarzyszmy sobie w rozwoju, wspieramy się i nawzajem się uzupełniamy.

Wracając do Twojego pytania – dodam jeszcze samodzielność i odpowiedzialność. W naszych działaniach trudno o instruktaż. Po kilku dniach już zaczynasz pracować sam, bo chociaż proces onboardingu nadal trwa – to już zaczynasz spotykać się zpracownikami i stykać z pierwszymi wyzwaniami. Dlatego zawsze szukam osób z dużą odpowiedzialnością za słowo, bo to, co komunikujemy zawsze wpływa na czyjś rozwój i motywację.

I mając te cechy warto aplikować?

Oczywiście! Maspex zachęca nas do podejmowania odważnych decyzji i pozwala dość szybko obserwować ich rezultaty. Kadra managerska jest chłonna wiedzy, współpracująca, ale też oczekująca i wymagająca. Nasi pracownicy mają minimum dwie wspólne cechy: proaktywność  i ambicje. Takie środowisko zawsze będzie stawiać poprzeczkę wysoko! Więc jeśli szukasz dynamicznego otoczenia – dobrze trafiłeś!

08 lipca 2020, 11:15
wywiad #9
Piotr Rodzeń
Więcej...
08 lipca 2020, 11:12
Nowa kultura pracy
Nowa kultura pracy - MS Teams
Więcej...
09 kwietnia 2020, 10:55
wywiad #8
wywiad #8
Więcej...