wywiad #7

2020-03-03 11:28:00

Irku - popatrzmy na przebieg Twojej kariery w Grupie Maspex. Start w 1995 roku – praca w  Magazynie, w Logistyce, w Dziale Kontroli, następnie Dział Sieci Handlowych, Category Management, a obecnie od roku stworzenie i prowadzenie nowego Działu - Działu Monetyzacji Danych. Imponujące!

Chyba jednak dość popularne w naszej firmie J. Ja, ty – wszyscy mamy tutaj prawdziwy wpływ na tzw. aurę wokół nas, na przestrzeń w  której funkcjonujemy. W firmie zawsze czułem potrzebę tworzenia, kreacji, podejmowania prób.  Nie jesteśmy blokowani na swoich stanowiskach, nie ma czegoś takiego jak myślenie, że „to jest moje miejsce i nic już nie muszę robić”.

Widzisz to jako inicjatywę swoją czy firmy?

Firma cały czas oddziałuje na człowieka.  Z jednej strony trochę podpowiada, trochę kształtuje - ale też czeka na naszą inicjatywę. Więc raczej to suma pewnych zależności. Każdy kto ma możliwość pracownia w Grupie wie, że u nas jest mocno kreatywnie – mocno inspirująco, że pracujemy cały czas w atmosferze różnych płaszczyzn: emocji, planów, celów. To wszystko się ze sobą cały czas ściera. My w tych zdarzeniach też zmieniamy się, dokonujemy korekty, wprowadzamy zmiany. To daje impuls do dalszych zmian.

Skąd pomysł na dział?

Z potrzeby uporządkowania danych i dostarczenia dla biznesu wartościowych rozwiązań. Jesteśmy wyjątkowi na skalę Polski - w jednym dziele tworzymy integracje, wizualizacje i analitykę informacji. Jest to praca na czymś nieuporządkowanym, a wymagającym uporządkowania. Mówiąc uporządkowanie – mam na myśli zrozumienie i poszukanie wartości. Jeśli chcesz zrozumieć co to znaczy Big Data, pracować na bardzo wielu zbiorach danych z różnych źródeł, szukać zależności i nowych uwarunkowań – dajemy taką możliwość.

I teraz, po roku działania Działu  macie wypracowane schematy w zespole?

Mamy rozwiązania, nie mamy schematów. Jesteśmy zespołem z ogromną motywacją na więcej - i to więcej cały czas udaje nam się wypracować. U nas dużo jest emocji, nie prostych dróg, cały czas jesteśmy w fazie tworzenia. Ale, co ważne, mamy na to stworzone odpowiednie warunki. Są ludzie, którzy pomagają dokonać selekcji co jest ważne a co nie; wiemy że zawsze może być opcja że coś się nie uda – ale chcemy spróbować bo na wejściu wierzymy w sukces. Jesteśmy sobą - to bardzo ważne.

W czasie rekrutacji do Zespołu szukasz ludzi z określonymi kompetencjami?

Szukam osoby z własnym zdaniem. Nie zatrudniam ludzi żeby się ze mną zgadzali, dla mnie liczy się asymetria.  W dziale zajmujemy się szukaniem rozwiązań, ale nie kompromisu. Lubię jak ludzie dyskutują są sobą, potrafią otwarcie porozmawiać - to zawsze prowadzi do nieoczekiwanego wyniku.

Ta umiejętność współpracy z innymi to klucz do sukcesu?

Tych kluczy jest dużo, dużo więcej. Już jest cały pęk (śmiech). Wiesz, my się cały czas rozpędzamy. Coraz bardziej. To jest nasze know how ;)

08 lipca 2020, 11:15
wywiad #9
Piotr Rodzeń
Więcej...
08 lipca 2020, 11:12
Nowa kultura pracy
Nowa kultura pracy - MS Teams
Więcej...
09 kwietnia 2020, 10:55
wywiad #8
wywiad #8
Więcej...