Najczęściej zadawane pytania
 • Jak złożyć aplikację online?
  Aby aplikować online, odwiedź stronę z naszymi ofertami pracy (dostępną bezpośrednio pod linkiem: https://maspex.com/kariera,oferty-pracy.html) i złóż CV poprzez formularz przypisany do danego procesu rekrutacyjnego. Można przesłać swój życiorys także ogólnie, nie wybierając konkretnej rekrutacji, korzystając z możliwości dodania dokumentów do Bazy Kandydatów. Z osobami, które składają aplikację w ten sposób, kontaktujemy się w ramach bieżących potrzeb rekrutacyjnych.
 • W jakim języku powinno być przygotowane CV?
  W Grupie Maspex obowiązującym jest język polski. Z naszymi oddziałami zagranicznymi komunikujemy się jednak w języku angielskim. Prosimy zatem o CV w j. polskim, a jeśli w ogłoszeniu oczekujemy od kandydatów również j. angielskiego, dodatkowym atutem będzie dołączenie aplikacji w tym języku. 
 • Czy mogę wysłać aplikację na więcej niż jedno stanowisko?
  Jak najbardziej :)
 • Co mogę dołączyć do swojego zgłoszenia?
  Przede wszystkim CV! Dodatkowo można dołączyć list motywacyjny, referencje, zdjęcie… pamiętając o tym, że załącznik może mieć nie więcej niż 2MB :)
 • Jakich kandydatów szukacie?
  Zapraszamy do współpracy osoby otwarte na nowe doświadczenia i naukę oraz nastawione na współpracę, proaktywne, z inicjatywą. Zarazem oczywiście spełniające oczekiwania zawarte w ogłoszeniu.
 • Czy dostanę potwierdzenie, że otrzymaliście moje zgłoszenie?
  Potwierdzimy otrzymanie twojej aplikacji za pomocą wiadomości e-mail. 
 • Jak długo będę czekał na odpowiedź od momentu wysłania CV?
  Prosimy o cierpliwość, skontaktowanie się z wybranymi kandydatami zajmuje nam czasami nawet około 2 tygodni. 
 • Z ilu etapów składa się rekrutacja?

  To zależy.

  Pierwszy etap to zawsze selekcja aplikacji. Drugi: rozmowa telefoniczna. W dalszej kolejności zapraszamy na Assessment Center i/lub rozmowę rekrutacyjną. Ostatnim etapem jest złożenie oferty. Poszczególne etapy rekrutacji opisane są na naszej stronie.

 • Gdzie odbywa się rekrutacja?

  Na stanowiska w administracji rozmowy rekrutacyjne odbywają się w naszych spółkach w miejscowościach takich jak Wadowice, Tychy, Warszawa, Lublin czy Olsztynek.

  Spotkania Assessment Center z kolei najczęściej odbywają się w naszych spółkach w Wadowicach, Tychach, Warszawie. Często także we Wrocławiu i Poznaniu. 

  Na stanowiska w zespołach handlowych w terenie rozmowy odbywają się w salkach w miejscowościach, w których szukamy pracowników. 

 • Jak mogę się przygotować do testów sprawdzających wiedzę?
  Po pierwsze: bądź sobą! Po drugie: bądź aktywny! Połączenie tych elementów to już połowa sukcesu. Twoja aktywność pozwoli nam lepiej cię poznać, a przecież na tym powinno ci zależeć najbardziej. Do pracy w zadaniach przygotować się trudniej, ponieważ w zależności od rekrutacji mogą być różne. 
 • Jakie umiejętności są sprawdzane podczas rekrutacji?
  Głównie to umiejętność pracy w zespole, nastawienie na współpracę, proaktywność, inicjatywa, nastawienie na działanie, a także umiejętności specyficzne dla poszukiwanych stanowisk – jak np. umiejętności handlowe w przypadku stanowisk handlowych. 
 • Jak długo będę czekał na wyniki rozmowy rekrutacyjnej lub Assessment Center?
  Czas oczekiwania na decyzję to maksymalnie 2 tygodnie, niezależnie od tego, jaka ona będzie. 
 • W jakim języku przeprowadzana jest rekrutacja?
  W 90% przypadków w języku polskim. Jeśli na stanowisku wymagana jest znajomość języka obcego, to najczęściej weryfikujemy go w rozmowie lub pisemnie. 
 • Czy wszyscy kandydaci otrzymują informację o wynikach rekrutacji?
  Oczywiście!