Nasi Pracownicy

Nasi pracownicy zasilają Maspex w pomysły, pozytywną energię, wiedzę, umiejętności i sukcesy. Dzięki nim możliwy jest ciągły rozwój firmy. A dzięki staraniom firmy możliwy jest ciągły rozwój pracowników. I tak się wzajemnie napędzamy :-)

Zapytaliśmy kilkoro z nich, co chcieliby powiedzieć innym o pracy w naszej organizacji. Przeczytajcie ich odpowiedzi, by dowiedzieć się więcej o Grupie Maspex. W końcu to ludzie tworzą firmę!

Marta: po 9 miesiącach pracy dostałam szansę udziału w Development Center, które otworzyło mi drzwi do kariery – Maspeksowej kariery :-)

Praca w Maspeksie dodała mi skrzydeł. Po roku jestem bardziej pewna siebie. Moje poczucie własnej wartości bardzo wzrosło. Teraz wiem, że zaangażowanie i ciężka praca popłaca. Jeśli trafisz na odpowiednich ludzi na swojej drodze, to można łamać schematy, iść dalej i rozwijać się.

 

Moja kariera w Maspeksie…

… jest krótka, ale jakże owocna (pracuję od 2015 roku). Maspex urzekł mnie tym, że potrafi docenić wkład i serce, jakie dajesz w pracy. Ja po 9 miesiącach pracy dostałam szansę udziału w Development Center, które otworzyło mi drzwi do kariery – Maspeksowej kariery :-) Zostałam zaproszona spośród 80 Przedstawicieli Handlowych z całej Polski do programu „Ja Manager”. Program jeszcze dobrze się nie zaczął, a  tu padła kolejna propozycja od mojego Dyrektora: „Marta, chcę, abyś objęła funkcję Kierownika Regionu w nowej strukturze przetworowej Agros Nova”. no i stało się :-) Po 12 miesiącach pracy jako PH, zostałam zauważona, doceniona i teraz sama uczę, kształcę PH – na swoje podobieństwo :-) Firma ceni w pracownikach zaangażowanie, utożsamianie się z marką i chęć rozwoju, który ze swojej strony umożliwia!

Co wyróżnia firmę?

Maspex nie jest moim pierwszym pracodawcą, ale jakże różnym od tych, u których wcześniej pracowałam. Dla osób, które zaczynają swoją karierę, jest to idealne miejsce. Po pierwsze, zatrudnia profesjonalną kadrę ludzi, która pomaga wdrożyć nowe osoby. Po drugie oferuje masę szkoleń i opiekę Trenera Sprzedaży. Po trzecie – ma w swoim portfolio tak prestiżowe marki, że wchodząc do sklepu Przedstawiciel Handlowy jest dużo pewniejszy siebie.

Dlaczego Maspex? Bo jest LIDEREM!

Na co dzień.

Hmm… Planowanie, planowanie, planowanie. To święta zasada. Zaczynając pracę jako PH, komfortem było dla mnie to, że moja praca była zaplanowana, miałam jasno postawione cele i tego się trzymałam. Wiedziałam, czego firma ode mnie oczekuje i tą drogą szłam. Tutaj jasno postawione są cele!!! I tak jest cały czas.

Co dała mi ta praca?

Daje mi poczucie bezpieczeństwa. Firma się rozwija i jest LIDEREM. A pracować u lidera to zaszczyt. Jest miła atmosfera, a ludzie, którzy tu pracują utożsamiają się z marką i żyją tym. Lubię codziennie wstawać do pracy i mówić „Dzień Dobry!” :-)

Jacek: Działamy co prawda w ramach ustalonych procedur, ale lokalny Zarząd oraz elastyczność podejścia sprawia, że nie czujemy się trybikami w wielkiej machinie, ale współautorami sukcesu firmy, a to daje motywację do pracy.

Jest to mój szósty rok w firmie.

Myślę, że ludzie zostają w tej firmie tak długo nie tylko ze względu na ciągły rozwój personalny, managerski, ale także dlatego, że cały czas mają styczność z czymś nowym. Ja w ciągu tych kilku lat pracowałem już na rynku soków, napojów gazowanych, Icea Tea i energetyków – a mamy przecież jeszcze kilka innych marek w portfolio z innych kategorii – jak makarony czy dżemy.

Czym wyróżnia się Maspex?

Jeśli ktoś lubi wyzwania, intensywną naukę, perspektywy rozwoju, to ta firma na pewno mu je zagwarantuje. Wydaje mi się, że to, coodróżnia Maspex od innych firm i korporacji, to przedsiębiorczość oraz wiara w inicjatywę jednostki. Działamy co prawda w ramach ustalonych procedur, ale lokalny Zarząd oraz elastyczność podejścia sprawia, że nie czujemy się trybikami w wielkiej machinie, a współautorami sukcesu firmy to daje motywację do pracy. Poza tym w cenie na pewno jest kreatywność, a także wynikające z solidnej analizy zaangażowanie, solidność i odpowiedzialność.  

Praca projektowa.

W Dziale Marketingu jest to w dużej mierze praca projektowa, interdyscyplinarna. Łączenie kompetencji wielu ludzi i działów w celu wypracowania finalnego efektu w postaci NPD, komunikacji czy też opakowania służącego konsumentom oraz celom finansowym danego brandu. Każdy ma jasno przydzielone obowiązki, a w zależności od stanowiska też odpowiedzialność – pracuje się intensywnie, ale na bardzo rożnych projektach, co nie pozwala się nudzić ani wpadać w monotonię.

Pomysły?

Jeżeli mam dobry pomysł, uzasadnię go ekonomicznie, to zazwyczaj mogę go zrealizować z pomocą działu mojego i innych. Wiem też, że inne działy wykażą się pełnym zaangażowaniem, jeśli w niego uwierzą. Nie tylko „zrobią target”, ale faktycznie pomogą. To jest rzadko spotykana sprawa dziś na rynku.

Na podsumowanie.

Maspex daje solidny warsztat marketingowy niespotykany, albo rzadko spotykany w Polsce. Wszystkie strategie powstają bowiem lokalnie, z pomocą najlepszych firm (agencje badawcze, reklamowe, doradcze) w kraju. Mamy też dostęp do know-how z zagranicy – jak tylko się pojawi – nasi ludzie jeżdżą na międzynarodowe konferencje branży marketingowej czy interactive, znamy najnowsze case’y i mamy bardzo solidny pakiet szkoleń oraz jasno określoną ścieżkę rozwoju.

Jak każda firma czy praca w jakiś sposób kształtuje człowieka, tak ta daje wiarę w osiąganie tego, co pozornie niemożliwe – co potwierdza nieustający rozwój przez ostatnich 25 lat.

Kasia: Jeżeli już się uczyć, to tylko od najlepszych – myślę, że nie ma drugiej takiej polskiej firmy.

To co cenię w Maspeksie to możliwość ciągłego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy – w sytuacji, gdy pracuję tu od 2007 roku, to dla mnie bardzo ważne.

Pracowitość, nieszablonowe myślenie i odwaga to wartości cenione przez Maspex.

Praca w tak dużej firmie jest bardzo dynamiczna – po prostu nie ma dwóch takich samych dni i nuda nikomu nie grozi.  Duża skala działania i otwartość na nowe rozwiązania to zdecydowanie wyróżniki Maspeksu – tutaj naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych.

Lata spędzone w tej firmie

… to dobry bagaż doświadczenia zawodowego, a jednocześnie ciągły apetyt na więcej – tworzyć ambitne plany, a następnie uczestniczyć w ich realizacji, to bardzo budujące doświadczenie.

Sławek: Pracownicy mają pełną świadomość, co trzeba zrobić, aby zostać liderem.

To ludzie, którzy stają się przyjaciółmi gotowymi do niesienia pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba. To koleżanki i koledzy, od których możesz uczyć się najlepszych praktyk i czerpać ogromne zasoby energii.

Czy można osiągnąć sukces w Maspeksie?

W Maspeksie rzeczą powszechną jest dążenie do sukcesu zawodowego. Oznacza on osiąganie dobrych wyników na obecnym stanowisku – wysoką efektywność, jak również przygotowywanie się do kolejnej roli, szczególnie w przypadku osób, które mają ambicje pełnienia ważniejszych funkcji w firmie.

W naszej firmie priorytetem stało się ciągłe rozwijanie pracowników. Mają oni pełną świadomość, co trzeba zrobić, aby zostać liderem. Wiedzą, czego się od nich oczekuje, co powinni zrobić, aby osiągnąć sukces, jakie są dostępne zasoby, które mogą im w tym pomóc.

Mam poczucie wielkiej dumy…

… pracuję w Maspeksie od 2003 roku, utożsamiam się z Misją firmy („Oferowanie markowych produktów spożywczych, najbardziej cenionych przez konsumentów”), a jej dążenie do „bycia liderem w branży spożywczej w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem wartości udziałów rynkowych i siły marek” przekłada się na każde moje działanie. To mój kierunkowskaz przy stawianiu wyzywających celów dla siebie i innych, to realizacja celów na najwyższym poziomie, to chęć rozwoju siebie i innych.

Imponuje mi historia firmy, a jej dynamiczny rozwój pokazuje potencjał i możliwości dla każdego pracownika. Staram się wykorzystywać te możliwości, dlatego nie przestaję się uczyć, nie zatrzymuję się w swoim rozwoju, przede mną cały czas jest coś do zrobienia. Zarządzanie swoim rozwojem traktuję jak swój obowiązek.

Praca w Maspeksie to:

branie pełnej odpowiedzialności za powierzone zadania, to ciekawe projekty, które niosą wiele wyzwań, a pokonywanie ich napędza nasz rozwój.

Iwona: Nie ma dwóch takich samych dni w ciągu roku. Szereg wyzwań, ambitnych celów powoduje, iż pojęcie nuda nie istnieje :-) Lubię to :-)

Robię to, co lubię i jeszcze mi za to płacą :-) Czego chcieć więcej? :-)

Największy kapitał, jaki daje mi firma to: możliwość nauki, rozwoju kompetencji, jak również, a może - przede wszystkim, kreowania sprzedaży dzięki fantastycznym produktom.

Długo można omawiać kwestię produktów, nowoczesnej technologii, rozwiązań technologicznych, jak również logistycznych, ale moim zdaniem najważniejsi w firmie są ludzie. To ludzie stanowią o wielkości firmy, jak również jej postrzeganiu na zewnątrz.

Maspex ceni w pracownikach:

kreatywność, zaangażowanie, poczucie humoru, otwartość na ludzi oraz chęć rozwoju własnych kompetencji. W zamian otrzymujemy dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Nie ma dwóch takich samych dni w ciągu roku. Szereg wyzwań, ambitnych celów powoduje, iż pojęcie nuda nie istnieje :-) Lubię to :-)

Dlaczego lubię tę pracę?

Z natury jestem osobą ambitną, lubiącą wyzwania. Lubię się mierzyć z celami sprzedażowymi, nie odpuszczam własnego rozwoju. W każdym z wymienionych obszarów, firma oferuje mi różnorodne narzędzia, jak promocje handlowe czy wsparcie ze strony Działu Trenerów Sprzedaży.

Maspex niewątpliwie kreuje rzeczywistość handlową. Jest liderem w sprzedaży. Daje możliwości wdrażania pomysłów pracowników. Docenia ludzi pracujących w każdym z działów. Pracuję tutaj od 2004 roku, a firma wciąż wyzwala we mnie dodatkowe pokłady motywacyjne, daje poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności finansowej.

Dobrze jest pracować u lidera.

Kamil: Ta praca to robienie żywego biznesu: wymyślanie, działanie, analiza i korekta – a nie tylko raportowanie i opowiadanie o tym komuś, gdzieś tam.

Pokochałem Małopolskę! :-)

Ja sam pracuję od 2015 roku, ale patrząc na wielu kolegów, którzy pracują tu po kilkanaście lat, albo słuchając historii ludzi, którzy odchodzili i wracali do Maspeksu, myślę, że to po prostu jeden z najlepszych pracodawców w regionie.

Warto wybrać Maspex na start, bo warto zaczynać u źródła. I u najlepszych.

Na tle konkurentów zagranicznych jesteśmy firmą lokalną, gdzie rzeczywiście tworzy się strategie biznesowe i świat marki od podstaw. To daje większą wolność i odpowiedzialność. Ta praca to robienie żywego biznesu: wymyślanie, działanie, analiza i korekta – a nie tylko raportowanie i opowiadanie o tym komuś, gdzieś tam.

Na tle konkurentów lokalnych Maspex jest liderem – ma większe zasoby, większą wiedzę, lepsze narzędzia. To daje większy komfort pracy i możliwości realizacji pomysłów. W tej unikatowej kombinacji – jako lokalny nowoczesny lider – Maspex daje największe możliwości rozwoju i satysfakcji.

Maspex to dla mnie…

…ciągły kreatywny, trochę magiczny warsztat – wszystko możesz wymyślić i zrealizować. I zazwyczaj dzieje się to bardzo szybko – i to jest ten element magiczny :-)