Działy firmy

W naszej firmie możesz znaleźć zatrudnienie w kilku lokalizacjach i są to: Wadowice, Tychy, Warszawa i Łowicz. Znajdź na poniższej liście interesujący cię dział, kliknij, a dowiesz się, czym się zajmują osoby w nim pracujące oraz gdzie jest zlokalizowany.

 • Dział Sprzedaży B2B

  Zajmuje się współpracą z Klientami instytucjonalnymi z Polski i koncernami międzynarodowymi z segmentu spożywczego. Naszymi odbiorcami są m.in. międzynarodowe koncerny spożywcze, wiodący producenci jogurtów oraz firmy z sektora cukierniczego i convenience. Głównym zadaniem, jakie stoi przed kanałem B2B jest dopasowanie istniejącej oferty lub opracowanie produktu pod kątem specjalistycznych potrzeb Klienta.

 • Dział Badań i Rozwoju

  Aby powstał nowy produkt, najpierw musi zostać stworzona jego receptura i opracowany proces technologiczny. Pracujący w Dziale Badań i Rozwoju technolodzy zajmują się doborem składników, opracowywaniem nowych smaków i udoskonalaniem tych już istniejących, tak, by Konsumenci byli jeszcze bardziej zadowoleni ze smaków naszych produktów. Pracowników Działów Badań i Rozwoju charakteryzują w związku z tym takie cechy jak dokładność, sumienność oraz zaangażowanie w powierzane zadania.

 • Dział Customer Marketingu

  O tym, jak strategię marketingową efektywnie przenieść bezpośrednio do sklepu i co wpływa na proces decyzyjny w trakcie zakupów wiedzą wszystko. Na tej podstawie w swojej pracy projektują, wdrażają, koordynują i oceniają działania promocyjne. Właściwy układ produktów na półce i dodatkowych ekspozycjach, ich obecność w odpowiednim miejscu i czasie mają kluczowe znaczenie. Oni wiedzą to najlepiej!

 • Dział Finansowo- Księgowy

  Obejmuje Finanse, Księgowość, Kontroling, Dział Rozliczeń. Ich praca polega na tworzeniu narzędzi do efektywnego planowania i na  dostarczaniu bieżącej informacji o uzyskiwanych wynikach, na ciągłym kontakcie z naszymi z klientami zewnętrznymi (Kontrahenci, Banki, Urzędy, Sądy) dla zapewnienia płynności finansowej oraz wypełnienia ustawowych obowiązków. W Dziale F-K niezbędne są: otwartość na zmiany, umiejętność analitycznego myślenia, wyciągania wniosków oraz pracy w zespole.

  

 • Dział GTM

  Analizuje m.in. rynek, na którym funkcjonujemy oraz zachowania naszych konsumentów, a także tworzy rekomendacje działań dystrybucyjnych i handlowych mających za zadanie efektywne docieranie z produktem do sklepu.

 • Dział Graficzny

  To dwa zespoły (Projektowy i Prepressowy) uzdolnionych osób, które wpływają na to, jak wygląda świat naszych marek, produktów  i programów społecznych. Właściwa kompozycja, odpowiedni dobór kolorów, wrażliwość na estetykę i do tego wiedza techniczna to tylko niektóre z elementów charakteryzujących działania Graficznego.

 • Dział Handlowy

  Dział Handlowy Maspeksu jest jednym z największych w kraju. Zajmuje się sprzedażą produktów zarówno w kanale tradycyjnym (detal, hurt), jak i nowoczesnym (sieci handlowe). Wachlarz stanowisk, jakie zajmują Pracownicy tego Działu odzwierciedla olbrzymią skalę działania naszej firmy – pracują tu między innymi Merchandiserzy, Przedstawiciele Handlowi i Kierownicy Regionów dbający o doskonałą sprzedaż naszych produktów na terenie całej Polski – od Sanoka po Międzyzdroje, od Suwałk po Bogatynię. 

 • Dział HR

  Będąc pracodawcą odpowiedzialnym społecznie, firma zapewnia pracownikom szereg działań, wpływających na rozwój kompetencji. Identyfikacją potrzeb szkoleniowych, organizacją i koordynacją programów dokształcających, koordynacja działań z obszaru Oceny 360 oraz Modelu Kompetencyjnego zajmują się specjaliści z Teamu Szkoleń. W ramach Działu HR Maspeksu intensywnie pracuje także Team Rekrutacyjny, którego główny zadaniem jest zapraszanie do współpracy najlepszych kandydatów oraz koordynowanie Procesu Onboardingu. W tym Dziale znajdziesz również Team Trenerów odpowiadający m.in. za podnoszenie kompetencji wśród kadry managerskiej oraz Team HRBP, który w naszych Zakładach Produkcyjnych działa w obszarze zadań HR.

 • Dział IT

  Odpowiada za utrzymanie i development centralnych aplikacji biznesowych, których używają Pracownicy z wszystkich Działów naszej firmy w Polsce i za granicą. Zarządzają również sieciami LAN i WAN, oraz systemami komunikacyjnymi - poczta elektroniczna, systemy wideokonferencyjne. Są również odpowiedzialni za szeroko rozumiane cyberbezpieczeństwo oraz za wysokodostępne systemy serwerowe. W Dziale IT pracują doświadczeni inżynierowie informatycy, specjaliści od aplikacji, programowania, baz danych, systemów sieciowych i serwerowych, którzy poszukują również nowych technologii na rynku, takich jak: IoT, sztuczna inteligencja, machine learning i inne.  

 • Dział Jakości

  Jakość produktów Grupy Maspex jest dla nas elementem kluczowym. Dlatego zanim sok Tymbark czy makaron Lubella trafią do naszych klientów, specjaliści Działu Jakości dokładnie kontrolują, czy odpowiadają one standardom utrzymywanym przez naszą firmę. Chcemy bowiem, by nasze marki kojarzyły się z tym co najlepsze.

 • Dział Kadr

  Maspex zatrudnia łącznie ponad 7 500 osób. Dział Kadr dba o to, by wszystkie procedury związane z zatrudnieniem były realizowane zgodnie z literą prawa, jak również o prawidłowe rozliczanie pensji, czasu pracy czy urlopów.

 • Dział Logistyki

  Zajmuje się planowaniem i analizowaniem miejsc magazynowych, rozpracowywaniem tras dostaw i koordynacją transportu towarów. Pracowników tego Działu charakteryzują takie kompetencje jak dobra organizacja pracy, operatywność i samodzielność w działaniu. Pracują oni w jednym celu: by produkty Maspeksu docierały do Klientów na czas i w odpowiedniej ilości.

 • Dział Marek Obcych

  Odpowiada przede wszystkim za prowadzenie współpracy i sprzedaży z Klientami w zakresie usługowej produkcji pod marką klientów (tzw. private label).

 • Dział Marketingu

  To ludzie, którzy kreację łączą z analityką! Tutaj tworzy się świat każdej z naszych marek :) Specjaliści z tego obszaru dbają o każdy szczegół, który buduje obraz produktów w oczach konsumentów. Możliwość pracy z najlepszymi markami i odpowiedzialność za ich pozycję na rynku to codzienne wyzwania pracowników Brand Marketingu. 

 • Dział Mediów&Digital

  Decyzje o realizacji kampanii w poszczególnych mediach zapadają właśnie tutaj. Do zadań pracujących tu specjalistów należy m.in. precyzyjne planowanie, w jakim medium zobaczymy reklamę Kubusia, Tymbarku czy Lubelli: czy będzie to telewizja, facebook czy może postawimy na współpracę z influencerami. Dział Media&Digital odpowiada również za budowanie aplikacji mobile’owych, konstruowanie konkursów/akcji w digitalu, obecności kontentowej w takich kanałach jak YouTube, dbanie o nasze strony internetowe oraz komunikację w mediach społecznościowych. W pracy w tym dziale cenne są umiejętności planowania, analizowania, bycia na bieżąco z najnowszą wiedzą w zakresie digitalu i odpowiadania na szybko zmieniające się trendy w tym środowisku.

 • Dział Obsługi Klienta

  Dba o zapewnienie realizacji zamówień Klientów naszych poszczególnych struktur i Business Unitów. Ważne są dla nich dobre relacje z naszymi Partnerami oraz sprawność realizowanych zleceń.

 • Dział Planowania Produkcji

  Dział Planowania Produkcji jest kluczowy w kontekście rentowności Maspeksu. Zatrudnieni w nim specjaliści dbają o to, by każdy z produktów wytwarzany oraz dostarczony był w odpowiednich dla aktualnych potrzeb rynku ilościach, terminach oraz lokalizacjach. Dział ten współpracuje z wieloma innymi Działami, m. in. z Działami Marketingu, Zakupów, Sprzedaży, a także z Produkcją czy  Logistykami. Na podstawie różnego typu analiz specjaliści pracujący w Dziale Planowania Produkcji wypracowują działania optymalizujące różne aspekty działania całego łańcucha dostaw, jak złożone procesy produkcyjne, planistyczne oraz logistyczne.

 • Dział Prawny

  Zajmuje się kompleksową (bieżącą i projektową) obsługą prawną spółek Grupy Maspex, wspierając funkcjonowanie i rozwój jej biznesu w kraju i zagranicą. Działa Prawny udziela, w każdym zakresie działalności Grupy, koniecznego wsparcia doradczo-konsultacyjnego oraz wykonawczego wszystkim innym Działom firmy, w tym w szczególności Działom operacyjnym.

 • New Product Development

  Idea każdego produktu zaczyna się w Dziale New Product Development badającym trendy, oczekiwania i potrzeby Konsumentów. Innowacyjność, otwartość na nowości i kreatywność to cechy potrzebne do pracy NPD. Doskonale odnajdą się tu osoby zainteresowane śledzeniem rynku, niebojące się nowych wyzwań. Kierunki studiów przydatne w pracy w Dziale NPD to m.in. socjologia czy marketing.

 • Produkcja

  Bez zakładów produkcyjnych nie byłoby na rynku wszystkich naszych znanych i cenionych smakowitości. Zatrudnieni tu specjaliści zajmują się realizacją i koordynacją bieżących strategii produkcyjnych stanowiących odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, które wcześniej przedstawia Dział Planowania Produkcji. Eksperci z obszaru Produkcji usprawniają i optymalizują złożone procesy produkcyjne.

 • Dział Public Relations

  Dział PR zajmuje się dbaniem o pozytywny wizerunek naszej firmy w jej otoczeniu – zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Tu pracują specjaliści realizujący działania w obszarze komunikacji, informując na bieżąco Pracowników oraz Konsumentów o wszelkich aktywnościach podejmowanych przez firmę. W ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) realizujemy m. in. jedne z największych ogólnopolskich programów społecznych dla dzieci i młodzieży, wspieramy lokalne społeczności, prowadzimy kampanie edukacyjne oraz przygotowujemy akcje i programy dla Pracowników i ich rodzin – za organizację i przebieg wszystkich tych działań odpowiedzialni są pracownicy działu PR. Ważna jest tu skrupulatność, jak i kreatywność.

 • Dział Zakupów

  Dział ten odpowiedzialny jest za zakup wszelkiego rodzaju surowców i opakowań optymalnej jakości i w konkurencyjnej cenie potrzebnych do produkcji we wszystkich lokalizacjach Grupy Maspex . Dział Zakupów dba także o to, by zapewnić ciągłość produkcji w warunkach dynamicznych zmian rynkowych. Specjaliści pracujący w tym dziale zajmują się przede wszystkim pozyskiwaniem i negocjowaniem ofert zakupowych, poszukiwaniem bezpiecznych i innowacyjnych materiałów do produkcji oraz budowaniem dobrych relacji z dostawcami. Maspex to firma odpowiedzialna społecznie, więc Dział ten przestrzega wysokich wewnętrznych standardów, zgodnych z najsurowszymi normami i przepisami.

 • Jednostka Biznesowa EXPORT (Business Unit Export)

  Celem tej jednostki biznesowej jest rozwijanie sprzedaży naszych brandowych produktów z oferty Food i Beverages na rynkach zagranicznych. Udział sprzedaży zagranicznej stanowi obecnie 32% przychodów firmy. Przed Pracownikami Exportu odpowiedzialnymi za współpracę z ponad 60 krajami świata stawianych jest wiele ciekawych wyzwań. Obszary, za jakie odpowiadają specjaliści z tego zespołu, to m.in.: dbanie o nawiązane relacje handlowe, sporządzanie ofert handlowych i negocjowanie ich warunków, a także pozyskiwanie nowych Kontrahentów. To właśnie oni reprezentują nas także na wielu prestiżowych zagranicznych targach i spotkaniach B2B. Każdy dzień pracy z klientem zagranicznym daje możliwość rozwijania umiejętności w zakresie komunikacji z wykorzystaniem znajomości języków obcych, negocjacji w różnych kręgach kulturowych oraz kompetencji handlowych.