#AnnualFoodAgenda Q3

logo_jul-sept.png„Inspirujące fakty o żywności i odżywianiu” dwudniowe wydarzenie w ramach Dni Otwartych Maspexu

Data i godzina: 16 września 2019, Wadowice, g. 8.45 – 17.00; 17 września 2019, Tychy, g. 9.00-17.00

Miejsce:

Grupa Maspex Sp. z o.o. Sp. k., ul. Chopina 10, 34-100 Wadowice

Ekoland Sp. z o.o., ul. Strefowa 2, 43-100 Tychy


W Wadowicach i Tychach odbyły się Dni Otwarte Grupy Maspex powiązane z wydarzeniem „Inspirujące fakty o żywności i odżywianiu” organizowanym w ramach projektu #AnnualFoodAgenda. 16 września prawie 200 uczniów i nauczycieli z wadowickich liceów i techników odwiedziło siedzibę firmy w Wadowicach, z kolei 17 września blisko 150 uczniów i nauczycieli z Tychów, Lędzin oraz z Pszczyny miało okazję zapoznać się z działalnością zakładu produkcyjnego Ekoland oraz centrum logistyczno-dystrybucyjnego M-Logistic.

MASPEX_I-00018.JPG

MASPEX_I-00048.JPG

W programie opracowanym wraz z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat działalności Grupy Maspex jako jednej z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Tychach o działalności zakładu produkcyjnego opowiadał osobiście jeden z jego Dyrektorów, który z zakładem jest związany od samego początku, czyli już od 20 lat.

MASPEX_II-00048.JPG

MASPEX_II-00061.JPG

MASPEX_II-00070.JPG

Ponadto goście zostali oprowadzeni po nowoczesnej hali produkcyjnej, a także po w pełni zautomatyzowanym magazynie. Każda grupa mogła zadawać pytania bezpośrednio Dyrektorowi ds. Logistyki, który chętnie podzielił się z młodymi ludźmi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz skutecznie pobudził szare komórki młodych ludzi. Uczniom z klas o profilach technicznych o wykorzystywanych w zakładach technologiach opowiedzieli  przedstawiciele działów technicznych. W Wadowicach dla gości przygotowano zabawę w Escape Room’ie opracowanym przez zespół HR i pokazującym, jakie nowoczesne techniki oceny kandydatów są obecnie wykorzystywane podczas procesów rekrutacyjnych. Uczestnicy mogli również dowiedzieć, jak firma wykorzystuje najnowszą technologię do szkolenia pracowników z określonych działów. Prezentacje prowadzone przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk przedstawiały informacje dotyczące żywności i żywienia, aby każdy z uczestników zdobył porcję przydatnej wiedzy, która pozwala rozwinąć nawyki żywieniowe #healthiernutrition. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, istotnych składników diety a także poznali kulisy produkcji wybranych produktów spożywczych.

MASPEX_I-00183.JPG

MASPEX_II-00168.JPG

 

„Jesteś tym co jesz – Noc Naukowców z EIT Food”

Data i godzina: 27 września 2019, g. 11.00-20.00

Miejsce: Galeria Warmińska, Tuwima 26, 10-748 Olsztyn

Post_mae_noc.png

Kilka tysięcy gości odwiedziło Galerię Warmińską w Olsztynie i przez blisko 9 h bawiło się nauką, jej odkryciami i wynalazkami, dotykając jednocześnie tematów ważnych dla naszego zdrowia i życia. Podczas tegorocznej Nocy Naukowców z uczestnikami rozmawialiśmy między innymi o zdrowym odżywianiu, bezpieczeństwie żywności, chorobach dietozależnych i najnowszych trendach na rynku rolno-spożywczym. A to wszystko podane w "lekkostrawnej" formie pokazów, doświadczeń i warsztatów przygotowanych przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna oraz przedstawicieli Działu Zarządzania Innowacjami oraz HR, którzy z wielkim entuzjazmem dzielili się z gośćmi swoją wiedzą i miłością do pracy. Noc Naukowców została zrealizowana w ramach projektu #AnnualFoodAgenda.

DSC05908.jpg

DSC05951.jpg

 

DSC05981.jpg

DSC06118.jpg

MJ5_5210.jpg

eit_plus_tekst_dugi.JPG