EIT Food RIS Solutions

Ruszyła rekrutacja do programu EIT Food RIS Solutions, którego głównym organizatorem jest Maspex.

facebook_risolution.jpg

EIT Food RIS Solutions to nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą być zaangażowani w rozwiązywanie wyzwań przemysłu spożywczego. Maspex oraz partnerzy EIT Food z Polski i zagranicy zdefiniowali dla studentów wyzwania z obszarów takich jak:

·         Personalizacja w branży spożywczej - “Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs”,

·         Redukcja marnotrastwa żywności - “Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale”,

·         Zdrowie i zrównoważony rozwój - “The challenge of a health&sustainable future of the food system”.

thumbnail.jpg

Aby wziąć udział w rekrutacji studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny na stronie: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/. Najlepsze zespoły studentów mają szansę na otrzymanie zaproszenia na Foodhatony, które będą organizowane w listopadzie w Polsce i we Włoszech.

W programie mogą wziąć interdyscyplinarne zespoły studentów (min. 2-osobowe, max. 4-osobowe), w których przynajmniej jedna osoba z zespołu pochodzi z regionu RIS (lista krajów i regionów dostępna tutaj: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/process/).

Na podstawie przesłanych filmów, jury wybierze 25 zespołów, które otrzymają 3-miesięczny mentoring wspierający działania nad rozwojem rozwiązania. Po okresie mentoringu każdy zespół przygotuje szczegółową prezentację na temat swojego rozwiązania i zostanie ponownie oceniony przez jury. Tylko 20 wybranych zespołów studenckich otrzyma zaproszenia na „Maratony żywnościowe - Foodhatons” i przedstawi wyniki swoich działań na żywo przed jury.

W listopadzie 2019 roku zostaną zorganizowane dwa Foodhatony: 14-15.11. w Warszawie; 21-22.11. w Turynie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/

thumbnail_2.jpg