Maspex

Maspex jest jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych.

Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, czołowym producentem na Węgrzech,  Bułgarii i na Litwie oraz Łotwie, a także wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również liderską pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także czołowym graczem na rynku wody w Rumunii.

Produkty Maspex powstają w 15 nowoczesnych zakładach w Polsce i zagranicą. Rocznie firma wytwarza 1,7 mld litrów soków, nektarów i napojów, 230 tys. ton makaronów, wyrobów zbożowych i instant oraz 140 tys. ton dżemów  i przetworów.

Maspex stawia na niezmienną od lat strategię, czyli na budowę marek, które są silnie zakorzenione w świadomości konsumentów i realizację projektów - akwizycji, które mogą ją powiększyć i rozbudować jej ofertę produktów markowych. Maspex w ciągu niemal 30 lat obecności na rynku, przeprowadził 19 akwizycji, w tym 11 za granicą.

W 2018 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży firmy Maspex osiagnęły poziom 4,76  mld zł. 

Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach, produkty, które cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej. 

Produkty Grupy Maspex trafiają do ponad 60 krajów na całym świecie. Spółka współpracuje z odbiorcami w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W większości wymienionych krajów produkty firmy można znaleźć na półkach największych sieci handlowych. Są obecne na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem jedynie Antarktydy. Sprzedaż zagraniczna stanowi obecnie 1/3  obrotów firmy.

baner_strona_Maspex.JPG

 Maspex plasuje się na: