Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

#AnnualFoodAgenda Q3 2020

W projekcie #AnnualFoodAgenda trzeci kwartał 2020 roku będzie poświęcony tematyce zdrowego odżywiania.

 

„Prawdy i mity na temat odżywiania” – warsztaty edukacyjne dla uczniów liceów i techników organizowane podczas Dni Otwartych Grupy Maspex przeprowadzonych w zdalnej formie.

Jako producent żywności Grupa Maspex chce podczas swoich Dni Otwartych zainspirować młodych ludzi do tego, by poznawać ją lepiej i kształtować odpowiedzialnie swoje nawyki żywieniowe. Dlatego zaprasza ich nie tylko do poznania firmy – jednego z największych w Polce przedsiębiorstw oferujących produkty spożywcze, ale i do udziału w specjalnie przygotowanej lekcji połączonej z warsztatami na temat odżywiania.

Celem warsztatów „Prawdy i mity na temat zdrowego odżywiania” jest omówienie popularnych porad i zasad dotyczących żywienia i kształtowania dobrych nawyków na przyszłość. Dr Agnieszka Piskała-Topczewska (dietetyk, specjalista ds. żywienia, diet coach) zainteresuje  uczniów tłumacząc, co jest prawdą a co mitem żywieniowym oraz zachęci uczestników do podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich diety. Nasza ekspertka jest absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz podyplomowych studiów pedagogicznych. Należy do wąskiego grona diet coach’ów certyfikowanych w Polsce przez Instytut Psychoimmunologii Wojciecha Eichelbergera. Dr Agnieszka Piskała-Topczewska jest założycielką Instytutu NUTRITION LAB, którego celem jest budowa świadomości prawidłowego odżywiania wśród Polaków. Propagatorka nutridietetyki. Dodatkowo występuje jako prelegentka najważniejszych konferencji poświęconych żywieniu i zdrowiu człowieka, a także jest autorką wielu artykułów nt. żywienia, występuje jako ekspert w porannych programach telewizyjnych i radiowych. Współautorka książek, w których obala dobrze znane i powszechne mity żywieniowe.

 

 

W trakcie warsztatów uczniowie będą mieć również możliwość aktywnego tworzenia pomysłów na zdrowe odżywianie podczas “burzy mózgów” i sprawdzą swoją wiedzę w krótkim teście przeprowadzonym przy wykorzystaniu nowych metod pracy zdalnej. Na koniec każdego warsztatu dla uczestników przewidziano konkurs niespodziankę, który nie tylko rozbudzi ich kreatywność, ale także skłoni do refleksji na temat odżywiania.

Grafika podsumowująca nasze warsztaty: