Skroluj
Nowości20 kwietnia 2021

Świadome nawodnienie – bo pH wody, którą pijesz, ma znaczenie

Wiosna to idealny moment na zmianę i utrwalenie nawyków korzystnych dla zdrowia i urody. Podstawą dobrej kondycji psychofizycznej jest odpowiednie nawodnienie organizmu. W ciągu doby powinniśmy wypijać średnio 2 – 2,5 l wody [1]. Badania wskazują, że warto, by jej pH było zasadowe, (czyli wynosiło między 7,5 a 9,5 pH) – taka woda lepiej nawadnia organizm. Płyny ustrojowe człowieka mają bowiem odczyn lekko zasadowy, w takim środowisku nasze komórki pozostaną należycie odżywione, nawodnione i lepiej poradzą sobie z usuwaniem toksyn.

pH wody ma znaczenie

Ciało człowieka w 60-75% składa się z wody. Woda, tak jak powietrze, jest źródłem życia, wspomagając wszystkie najważniejsze procesy zachodzące w organizmie. Transportując krew, pomaga dostarczyć organizmowi niezbędnych mikroelementów i składników odżywczych, kluczowych m.in. do budowy odporności czy dobrej kondycji fizycznej. Odbywa się to w warunkach zasadowych. Z wiekiem zmienia się jednak odczyn pH naszego organizmu, z zasadowego (w chwili narodzin), po bardziej kwasowy z biegiem lat. Niestety nieodpowiednia dieta (np. jedzenie typu fast food, słodycze, picie kawy, alkoholu), brak ruchu i siedzący tryb życia, a także stres, powodują zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, spadek formy i pogorszenie nastroju. Sposobem na utrzymanie w naszym organizmie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej jest regularne spożywanie wody alkalicznej o odczynie zasadowym.

Nową marką na rynku wód mineralnych jest Alcalia, woda alkaliczna o naturalnym, unikalnie wysokim pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom położonym na głębokości 1200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

Superwater – lepsze nawodnienie, metabolizm i wytrzymałość

Dobroczynne właściwości wody alkalicznej wynikają z jej wyjątkowej budowy cząsteczkowej. W przeciwieństwie do zwykłych wód, mniejsze klastry komórek wody alkalicznej łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu – a tym samym skuteczniej go nawadniają, dotleniają i usuwają toksyny. Naturalnie alkaliczna woda Alcalia, dzięki wysokiemu pH 9,36 wspiera redukcję mleczanów, które odpowiadają za powstawanie zakwasów. Woda alkaliczna pozwala zniwelować przykre dolegliwości po intensywnym wysiłku, zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu oraz przyspieszyć jego regenerację. Badania przeprowadzone na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach dowodzą, że osoby spożywające wodę zasadową wykazywały dużo sprawniejsze mechanizmy utylizacji mleczanu w następstwie próby wysiłkowej[2]. Woda alkaliczna chroni również przed odwodnieniem, do którego może dojść na skutek dużego wysiłku fizycznego.

Woda Alcalia jest nową marką wśród wód mineralnych, a wyróżnia ją wysoki zasadowy odczyn pH. Woda alkaliczna ma szereg właściwości, które korzystnie wpływają zarówno na dobrą kondycję fizyczną, jak i na wygląd skóry. Spożywanie wody jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na płyny. Zadbajmy zatem o świadome nawodnienie, pijąc wodę alkaliczną o najlepszych właściwościach. Bo odpowiednie nawodnienie dotyczy każdego z nas.

Równowaga kwasowo-zasadowa wspomaga trawienie

Dobre nawodnienie oznacza szereg korzyści dla wszystkich układów oraz kluczowych funkcji naszego organizmu – pokarmowego, kostno-stawowego, krwionośnego czy nerwowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku trawienia. W codziennej diecie wielu osób często dominują produkty o niskim, kwasowym odczynie, które zaburzają balans kwasowo-zasadowy. Do takich produktów zaliczają się m.in. mięso, biały cukier, kawa czy alkohol. Przyczyniają się one do problemów na tle pokarmowym i licznych dolegliwości, jak np. uczucie pieczenia w przełyku i gardle. Według badań przeprowadzonych przez dr Jamie Koufman z Voice Institute of New York, autorytet w dziedzinie badań nad refluksem[3], woda alkaliczna pomaga przywrócić tę równowagę – działając zasadowo na soki żołądkowe, zmniejsza uczucie nadkwasoty i zgagi w przełyku, neutralizuje objawy refluksu, wspomaga procesy trawienia, stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego i przyspiesza metabolizm. Wodę o odczynie zasadowym najlepiej pić na godzinę przed i po posiłku, drobnymi łykami. Woda alkaliczna wpływa także na procesy regeneracyjne, poprawia krążenie, wzmacnia stawy i kości.

Woda alkaliczna to przepis na młody wygląd i dobre samopoczucie

Wiedza o dobroczynnych zaletach zbilansowanej diety jest powszechna. Nie zawsze jednak w praktyce udaje nam się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Niedobór owoców i warzyw w diecie, nadmiar cukrów, stres i pośpiech niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. W sposób szczególny negatywne skutki uzewnętrzniają się w naszym wyglądzie, co wpływa pośrednio na pogorszenie samopoczucia.

Regularne spożywanie naturalnie krystalicznej wody Alcalia o właściwościach antyoksydacyjnych, wsparte odpowiednią dietą, pomaga zneutralizować te skutki i zwalczać wolne rodniki, działając przeciwstarzeniowo, nawilżająco i oczyszczająco, z korzyścią dla cery i zdrowego wyglądu skóry. Nawet niewielkie odwodnienie daje objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia. Odpowiednio nawilżone ciało jest sprężyste, promienne oraz gładkie w dotyku, a oczyszczone z toksyn i dotlenione nabiera ładnego, zdrowego odcienia. W rezultacie poprawia się nasze samopoczucie, wygląd zewnętrzny – mamy więcej energii na to, by czerpać radość z każdego dnia. Badania naukowe wskazują na pozytywny, szeroki wpływ wody alkalicznej na organizm człowieka, w dalszym ciągu odkrywane są także nowe właściwości tej wody. Przekonaj się, jak pozytywnie wpłynie Alcalia na Twój organizm!

Alcalia to naturalnie alkaliczna woda mineralna o unikalnie wysokim na rynku pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom zlokalizowanym na poziomie 1200 m pod powierzchnią ziemi. Jest krystalicznie czysta i posiada strukturę cząsteczkową wody alkalicznej. Dostępna jest w butelkach 0,5 l oraz 1,5 l.

[1] mgr inż. Sylwia Gugała-Mirosz, NCEŻ IŻŻ, Pijemy wodę – ile i jak?, https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/jesli-pic–to-ile-i-jak–

[2] Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Raport z realizacji pilotażowego projektu badawczego o tytule „Wpływ stosowania wód o odmiennym stopniu mineralizacji oraz alkalizacji na statut nawodnienia i obciążenie metaboliczne przy krótkotrwałych wysiłkach aerobowych”.

[3] Dr Jamie Koufman, Alkaline Water Acid Reflux: At-A-Glance, https://jamiekoufman.com/alkaline-water-and-acid-reflux/

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS