Skroluj

Fundacja Maspex

 

Fundacja Maspex otwiera dzieciom Pracowników drzwi do nauki na najlepszych zagranicznych uczelniach!

Fundacja wspiera uczące się dzieci Pracowników firmy, które chcą podjąć naukę na zagranicznych uczelniach biznesowych lub technicznych.

Specjalny Program Stypendialny

To pierwszy z dwóch z głównych filarów działania Fundacji – dzięki niemu młodzi ludzie mogą podjąć studia na najlepszych europejskich uczelniach. To pomoc w postaci pokrycia kosztów czesnego oraz mieszkania. Fundacja wspiera niezależnie od tego, czy student dostanie się na uczelnię z jej pomocą, czy samodzielnie.

Program Doradztwa Edukacyjnego Helpline

Działający w ramach Fundacji Program Doradztwa Edukacyjnego Helpline, czyli drugi filar Fundacji, ułatwia z kolei przyszłym studentom przejście wszystkich procedur i etapów poprzedzających podjęcie nauki na wybranej zagranicznej uczelni. Dzięki współpracy z ekspertami, którzy pomagają w przygotowaniach do złożenia aplikacji, każdy zainteresowany kandydat ma przez cały rok możliwość skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia. Do Programu można zapisać się niezależnie od aktualnego etapu kształcenia.

Warsztaty dla dzieci i pracowników

Fundacja organizuje także specjalne warsztaty dla dzieci pracowników. Ich celem jest uświadamianie, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o studia zagraniczne i zachęcanie do dalszej edukacji.

Program Teach&Learn

Program Teach&Learn jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach Programu dzieci pracowników mogą pobierać korepetycje z przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego. Program daje też Pracownikom możliwość wzięcia udziału w wolontariacie i zaangażowania się w pomoc dzieciom potrzebującym wsparcia w uczeniu się. Udział w Programie jest bezpłatny, a zajęcia odbywają się w formie online.

Każdego roku Fundacja przyznaje stypendia kilkorgu studentom.

Stypendyści ukończyli najlepsze brytyjskie uczelnie, jak Imperial College i City University of London, a jedna z nich – Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie.

Wszystkie informacje o działaniach Fundacji można znaleźć na stronie fundacji.

 

fundacjamaspex.com