Skroluj

Programy społeczne

18 mln

dzieci wzięło udział w naszych programach.

5

ogólnopolskich programów społecznych skierowanych do dzieci i młodzieży.

17 lat

doświadczenia w działaniach CSR.

1000

instytucji lokalnych wspieranych każdego roku.

Co 2

przedszkole w Polsce bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

57

reprezentantów Polski zaczynało w turnieju „Puchar Tymbarku”.

10 tys.

szkół wzięło udział w ostatniej edycji „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Ponad 60

przemalowanych oddziałów szpitalnych w Polsce.

200 tys.

Ponad 200 tys. uczniów rocznie bierze udział w Akademii Lubella.

Nasze programy społeczne

W Pucharze Tymbarku wzięło już udział prawie 3 mln dziewcząt i chłopców

Puchar Tymbarku to największy nie tylko w Polsce, ale i w Europie Turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych, którego mecze finałowe odbywają się co roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Główne cele Turnieju to promocja piłki nożnej i aktywnego spędzania czasu wśród dzieci, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. We wszystkich edycjach wzięło udział blisko 3 miliony dzieci, a 1/3 uczestników to dziewczęta. Rozgrywki swoim zasięgiem obejmują całą Polskę – wszystkie gminy, powiaty oraz województwa – i kończą się meczami finałowymi na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Znakiem rozpoznawczym Turnieju jest wysoki poziom sportowy oraz ogromna dawka pozytywnych piłkarskich emocji, a także wyjątkowa nagroda główna – Puchar Tymbarku oraz spotkanie z piłkarzami Reprezentacji Polski wraz z obecnością na meczu Biało-Czerwonych. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody już dla ponad 100 Reprezentantów i Reprezentantek Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego oraz Pauliny Dudek. Honorowy patronat nad rozgrywkami sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, a Tymbark jest jego głównym sponsorem.

ZPODWORKANASTADION.PL

Akademia Bezpiecznego Puchatka – ponad 3 miliony dzieci wzięło udział w akcji

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, podczas korzystania z Internetu i w relacjach z rówieśnikami  Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków i psychologa materiały edukacyjne oraz prestiżowy Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu odbywa się także Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie – pierwsza i największa tego typu inicjatywa w Polsce na tak szeroką skalę sprawdzająca wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Łącznie w „Akademii Bezpiecznego Puchatka” uczestniczyło już 3 miliony dzieci. Program organizowany jest przez markę Puchatek we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji są Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

AKADEMIAPUCHATKA.PL

Kubusiowi Przyjaciele Natury – prawie 9 mln dzieci, co 2 przedszkole w Polsce

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny dla dzieci z przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych, poświęcony ekologii, organizowany przez markę Kubuś. Co roku program cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród placówek. Do tej pory w akcji wzięło już udział prawie 9 milionów dzieci. Każdego roku co drugie przedszkole w Polsce uczy się wspólnie z Kubusiem! Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Każda placówka, która zgłasza swój udział w programie otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i dla dzieci. W ramach programu uczestnicy dowiadują się: jak dbać o rośliny, zwierzęta i czystość powietrza, jak segregować śmieci, oszczędzać energię oraz wodę, a także dlaczego warto jeść warzywa i owoce oraz jak aktywnie spędzać czas w zgodzie z naturą. Potwierdzeniem faktu, że dana placówka bierze udział w programie i dba o wychowanie ekologiczne swoich podopiecznych jest uzyskanie specjalnego certyfikatu „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

PRZYJACIELENATURY.PL

Akademia Lubella – Prawie 1 milion uczniów szkół podstawowych wzięło udział w programie

Młodzi ludzie lubią zdobywać wiedzę poprzez angażujące zadania i ciekawe doświadczenia. Akademia Lubella to ogólnopolski program edukacyjny organizowany przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodych ludzi z klas VI-VIII szkół podstawowych. Nauczyciele realizujący zajęcia otrzymują bezpłatne materiały do przeprowadzenia dwóch ciekawych lekcji. Na początku młodzi dowiedzą się jakie są zasady zdrowego stylu życia oraz podejmą się wyzwań z nim związanych. Druga lekcja skupia się na właściwym komponowaniu i przyrządzaniu posiłków oraz niemarnowaniu żywności. Całość powstała w oparciu o kreatywne techniki uczenia, które zachęcają młodzież do pogłębiania tej ważnej tematyki. Materiały są opracowywane przez zespół metodyków i dietetyka oraz są dostosowane do nauki zdalnej, jak i stacjonarnej.

AKADEMIALUBELLA.PL

Kubusiowe Szpitale – ponad 50 odmienionych oddziałów szpitalnych dla dzieci

Akcja „Kubusiowe Szpitale” to kolejny ważny projekt skierowany do dzieci. W jej ramach Kubuś maluje oddziały dziecięce w szpitalach w całej Polsce.  Choć pobyt w szpitalu nigdy nie jest dla najmłodszych pacjentów przyjemnym doświadczeniem, Kubusiowi udaje się im go choć trochę umilić. Nieciekawe sale i korytarze zmienia w bajkowe i barwne krajobrazy pełne pozytywnych emocji. Wykonawcą realizowanych projektów jest Maciej Kot – znany i powszechnie ceniony artysta, specjalizujący się w upiększaniu przestrzeni, w których przebywają dzieci. Dzięki akcji „Kubusiowe Szpitale” szpitalne sale zmieniają się w przyjazne dzieciom, kolorowe krainy. Ściany pełne bajkowych postaci i radosne kolory cieszą już dzieci w ponad pięćdziesięciu szpitalach w całej Polsce. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne słońca, ciepła i barw. Zawsze też pojawia się na nich malowany Kubuś, który dodaje dzieciom otuchy. Do tworzenia rysunków wykorzystywane są hipoalergiczne i bezzapachowe farby – dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny najmłodszym. Znaczenie otoczenia, w którym przebywają dzieci, jest podkreślane przez rodziców i lekarzy, jednak najważniejszym celem akcji jest uśmiech małych pacjentów.

5 porcji warzyw, owoców lub soku zachęca Polaków do wzbogacania diety

Firma Tymbark już od 2007 roku zachęca Polaków do wzbogacania swojej diety o warzywa, owoce i soki w ramach ogólnoświatowej inicjatywy propagującej spożywanie 5 porcji warzyw i owoców dzienne. Dodatkowo wspólnie z innymi producentami należącymi do Krajowej Unii Producentów Soków spółka realizuje szerokie działania do konsumentów, jak i programy edukacyjne dla dzieci, których celem jest wyrobienie właściwych nawyków żywieniowych w tym zakresie.

Warzywa, owoce i soki pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka, ponieważ zawierają cenne składniki, tj. witaminy, składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy. Niektóre witaminy (np. witamina C, ß-karoten) oraz inne biologicznie czynne związki zawarte w warzywach i owocach (np. polifenole) wykazują działanie antyoksydacyjne. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) każdy powinien spożywać co najmniej 400 g owoców, warzyw lub soku dziennie. Eksperci zalecają, by spożywać owoce, warzywa lub soki do każdego posiłku – minimum 5 porcji w ciągu dnia. Porcją może być średniej wielkości owoc lub warzywo (jabłko, marchewka) lub kilka mniejszych sztuk (truskawki, czereśnie, winogrona). Oprócz świeżych warzyw i owoców porcję stanowi także szklanka soku lub musu owocowego, warzywnego lub owocowo-warzywnego. Soki i musy owocowo-warzywne mogą stanowić element zbilansowanej, bogatej w witaminy i składniki odżywcze diety. Im większa różnorodność produktów warzywno-owocowych, tym jest ona bardziej urozmaicona i smaczna.

Wspieramy ponad 1000 instytucji lokalnych każdego roku

Maspex funkcjonuje wśród lokalnych środowisk, które są mu bliskie niezmiennie od początków działalności. W ciągu 30 lat historii firma zawsze była obecna z życiu swoich sąsiadów – regionalnych społeczeństw. Aktywnie wspierając działania i inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży ma realny wpływ na ich rozwój w zakresie działalności charytatywnej, kultury, edukacji oraz sportu. Pomoc organizacjom i instytucjom działającym w rejonach, gdzie znajdują się zakłady produkcyjne firmy, to obok ogólnopolskich programów społecznych niezwykle istotna część jej działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności. Jako przedsiębiorstwo działające na skalę międzynarodową, Maspex nie zapomina o lokalnych społecznościach. Spółki należące do grupy angażują się w wydarzenia oraz akcje organizowane na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne, wspierając głównie inicjatywy dla dzieci i młodzieży. We wszystkich tych regionach łącznie każdego roku Maspex wspiera nawet do 1000 instytucji i organizacji – fundacji, organizacji charytatywnych, domów pomocy, szkół, przedszkoli, klubów i stowarzyszeń, wydarzeń kulturalnych i wielu innych. Produkty firmy cieszą dzieci i młodzież podczas wycieczek i szkolnych uroczystości, stoją na stołach podczas lokalnych wydarzeń i gaszą pragnienia sportowców na regionalnych zawodach, wzmacniają organizatorów akcji charytatywnych i dodają smaku wydarzeniom kulturalnym. Dzięki temu każdego dnia są one jeszcze bliżej lokalnych społeczności i je wspierają. Wsparcie realizowane jest również poprzez aktywne uczestnictwo w ważnych dla mieszkańców eventach – takich jak pikniki rodzinne, koncerty czy festiwale. Maspex współpracuje w tym celu z przedstawicielami lokalnych samorządów oraz organizacji i nieprzerwanie ma aktywny udział w sprawach ważnych dla okolicznych mieszkańców. Również działania promocyjne i komunikacyjne marek uwzględniają ich korzenie – Lubella, Tymbark, Kubuś, Łowicz czy Włocławek angażują się w przebieg i organizację lokalnych świąt i wydarzeń, zapewniają mieszkańcom atrakcje i przestrzeń do integracji. Firma jest również zaangażowana w szkolnictwo i edukację – tworzy klasy patronackie dla uczniów zdobywających wykształcenie w zawodach technicznych, współpracuje z uczelniami wyższymi oraz naukowcami, a także bierze udział w wydarzeniach naukowych.

PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE