Skroluj
Działania społeczne8 września 2021

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – zapisy do nowej edycji!

Trwają zapisy do nowej – XIV edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowanego w roku szkolnym 2021/2022. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjnych na temat ekologii, ochrony przyrody i życia w zgodzie z naturą, dla przedszkoli i szkół podstawowych (kl. 1-3). Do tej pory w akcji wzięło udział już ponad 6,5 miliona dzieci. Co roku, co drugie przedszkole w Polsce i co trzecia szkoła podstawowa, poznają wspólnie z Kubusiem zasady dbania o naturę.

Aby wziąć udział w nowej edycji programu, wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na oficjalnej stronie https://przyjacielenatury.pl/zapisz-sie. Zachęcamy do przekazania informacji o zapisach nauczycielom z przedszkoli i szkół Waszych dzieci i zgłoszenia udziału w programie.

Wszystkie placówki, które zgłoszą się do programu otrzymają (w drugiej połowie października) bezpłatne materiały edukacyjne w wersji elektronicznej – scenariusze zajęć, filmy, bajki, piosenki, audiobooki i gry online. Materiały będą obejmować scenariusze lekcji o przyrodzie, ekologii, segregacji śmieci, oszczędzaniu wody i prądu, aktywnym spędzaniu czasu, korzyściach płynących ze spożywania warzyw i owoców oraz o podstawach ekonomii i oszczędzania.

Zasady programu: https://przyjacielenatury.pl/zasady-programu/

Regulamin programu: https://przyjacielenatury.pl/aktualnosci/poznaj-regulamin-xi-edycji-2018-2019/​​​​​​​

W tym roku szkolnym w ramach projektu zostanie zorganizowany również konkurs dla przedszkoli i szkół, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów na temat nowej edycji Programu dostępnych będzie na stronie https://przyjacielenatury.pl.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS