Skroluj
Działania społeczne2 czerwca 2021

Marka Bucovina posadziła 3 tysiące drzew

Marka Bukovina zorganizowała kolejną akcję zalesiania. Sadzenie drzew na szeroką skalę miało miejsce w rejonie Valea Secu w gminie Dorna Candrenilor.

Akcja zalesiania odbyła się pod koniec maja – na obrzeżach terenów, na których znajdują się źródła wody Bucovina. Tym samym, również w tym roku, kontynuujemy akcję rozpoczętą w 2019 roku. Wówczas posadzono około 2 tysiące sadzonek jodły. W tym roku – 3 tysiące.

Akcja zalesiania miała pełne wsparcie urzędu gminy Dorna Candrenilor, a także nadleśnictwa. W sadzeniu drzewek pomagali również wolontariusze z organizacji Vatra Dornei Tineret, Rumuńskie Stowarzyszenie Ratowników Górskich oraz organizacja Dorneni Youth Association. W projekt zaangażowała się również Carmen Bruma, ambasadorka marki Bucovina, znanej ze swoich działań na rzecz zdrowego, zrównoważonego stylu życia.

Bukowina to kraina, na której znajduje się ponad 20 rezerwatów przyrody, dziewiczych lasów, unikalnych lub rzadkich gatunków flory i fauny. Z tej bogatej i różnorodnej krainy pochodzi woda Bucovina, która zyskała uznanie dzięki swoim szczególnym walorom.

Poprzez podejmowane działań z zakresu odpowiedzialności społecznej i ekologii zwiększamy naszą troskę o przyrodę i przypominamy, że aby żyć w równowadze z naturą, musimy dbać o dzikie tereny nietknięte przez cywilizację.

Akcja zalesiania z 2019 roku zakończyła się sukcesem – posadzone wówczas sadzonki jodły przyjęły się i aktualnie znajdują się w stanie pełnego wzrostu.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS