Skroluj
O firmie20 marca 2024

MASPEX WYDA NA INWESTYCJE W TYM ROKU OKOŁO 650 MLN ZŁ

Grupa Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Żubrówka czy Soplica, wyda na inwestycje produkcyjne w 2024 roku około 650 mln zł. Ich priorytetem będzie rozwój obszarów produkcji i logistyki oraz wdrożenie nowoczesnych technologii, mających na celu zwiększenie efektywności i elastyczności operacyjnej firmy. Po wielu latach spółka wraca z dużą inwestycją do Wadowic. Maspex jest największą polską prywatną grupą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej. W 2023 roku przychody ze sprzedaży  wadowickiej spółki wyniosły ponad 15 mld zł.

Nakłady finansowe będą przeznaczone na rozbudowę istniejących zakładów produkcyjnych w Tymbarku, Tychach i Obornikach oraz w zagranicznym oddziale Maspeksu – w Valenii de Munte w Rumunii.

Bogdan Tyrybon, Dyrektor SCM Grupy Maspex, komentuje: „Sprzyjający klimat dla biznesu zarówno
w Wadowicach, jak i w innych lokalizacjach, umożliwia nam kontynuację inwestycji produkcyjnych i logistycznych. Te kroki pozwolą zwiększyć naszą zdolność produkcyjną, rozszerzyć ofertę i lepiej odpowiadać na oczekiwania konsumentów, jednocześnie umożliwiając świadczenie kompleksowych usług dla partnerów handlowych”.

Po wielu latach spółka wraca też z dużą inwestycją do Wadowic. Planowana jest budowa dodatkowego zakładu produkcyjnego oraz rozbudowa budynku biurowego stanowiącego główną siedzibę firmy. Niezwłocznie po uzyskaniu wymaganych decyzji, firma złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Szacuje się, że po zakończeniu rozbudowy, zatrudnienie w Wadowicach wzrośnie o około 400-500 osób.

Janusz Magiera, Dyrektor Techniczny Zakładów Maspex w Wadowicach, dodaje: „Kluczowym momentem dla decyzji o rozbudowie zakładu w Wadowicach było ukończenie infrastruktury drogowej przez Urząd Miejski wzdłuż rzeki Skawy, oraz zapowiedź kontynuacji prac drogowych w regionie, w tym połączenia nowej drogi ‚Wzdłuż Skawy’ z drogą do Zatora”.

Planowane inwestycje nie tylko wpłyną na rozwój samej firmy Maspex, ale także przyczynią się do wzrostu gospodarczego regionów, w których znajdują się zakłady produkcyjne należące do Grupy.

„Od kilku lat rozwijamy miejską infrastrukturę do terenów przemysłowych, bo chcemy, by powstawały w tych rejonach nowe fabryki. Tak było w Wadowicach z rozbudową drogi za centrum przemysłowym Maspeksu. Nowe fabryki to praca dla naszych mieszkańców i jednocześnie szansa na ich pomyślność. Każda nowoczesna inwestycja rodzimego biznesu cieszy mnie jako burmistrza podwójnie. Nie tylko dlatego, że jest szansą na zatrudnienie ludzi, ale również dlatego, że powodzenie firm z naszego regionu przyczynia się do rozwoju Wadowic jako miasta z przyszłością. Jestem przekonany, że nowy zakład to dopiero początek rozwoju większych inwestycji w tym rejonie Wadowic, a miejska administracja wierzy w ten projekt i będzie go wspierać”mówi Bartosz Kaliński, Burmistrz Wadowic.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS