Skroluj
Działania społeczne19 września 2022

Młodzi piłkarze i piłkarki przyjadą do Stolicy na spotkanie z reprezentacją i zobaczą mecz Polska-Holandia

To będą wyjątkowe dni dla zwycięzców XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zawodnicy i zawodniczki z czterech najlepszych drużyn w tegorocznych rozgrywkach, spędzą ten czas blisko reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przed nimi m.in. zwiedzanie PGE Narodowego, oglądanie treningów kadry, wspólne kibicowanie podczas meczu Polska-Holandia oraz bezpośrednie spotkanie ze wszystkimi piłkarzami reprezentacji.

Triumfatorzy tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przyjadą do Warszawy, gdzie organizator rozgrywek – Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze sponsorem głównym firmą Tymbark – przygotowali dla na nich szeroką gamę atrakcji, które z pewnością zapamiętają na długie lata. Nagroda główna w Turnieju zarezerwowana jest dla czterech najlepszych zespołów, które w czerwcu br. zwyciężyły w swoich kategoriach podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym. Wśród dziewczynek były to drużyny UKKS Katowice (U10) oraz Beniaminek Krosno (U12), zaś wśród chłopców SP18 Mamy Talenty Olsztyn (U10) i SP5 Gdańsk (U12).

Na młodych piłkarzy i piłkarki czeka wspaniała nagroda główna, na którą ciężko i zasłużenie zapracowali poprzez swój występ w Turnieju. Pamiętajmy, że te drużyny okazały się najlepsze wśród tysięcy zespołów, nie mając sobie równych na czterech szczeblach rozgrywek. W najbliższych dniach postaramy się dostarczyć im masę niezapomnianych wrażeń oraz ogromnych emocji. Przygotowaliśmy też kilka niespodzianek, które z pewnością wywołają mnóstwo uśmiechu na dziecięcych twarzach. Sami nie możemy doczekać się ich reakcjimówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Adam Kaźmierczak.

Kto zada najtrudniejsze pytanie Lewandowskiemu?

Zwycięskie zespoły rozpoczną wizytę w Stolicy od spotkania z kadrą oraz wspólnego oglądania otwartego treningu seniorskiej reprezentacji. Następnie, w Książenicach, w ośrodku treningowym Legii Warszawa dzieci wezmą udział w treningu z trenerami kadr młodzieżowych, gdzie czeka na nie również występ pokazowy gościa specjalnego, Łukasza Chwieduka, znanego również jako LukiPoland – finalisty programu „Mam Talent”. A to dopiero początek długiej listy atrakcji, wchodzącej w zakres nagrody głównej.

Istotą nagrody jest spełnienie dziecięcych marzeń i zapewnienie im niezapomnianych przeżyć. Jednym z nich z pewnością będzie wspólne kibicowanie podczas meczu Ligi Narodów Polska-Holandia. Cała ekipa będzie dopingować kadrę z trybun PGE Narodowego, a wiadomo już, że stadion zapełni się grupą ponad 50 tysięcy fanów. W międzyczasie na dzieci czeka także spotkanie z kadrowiczami, które przy poprzednich edycjach wywoływało mnóstwo pozytywnych emocji i zawsze towarzyszyło mu dużo dobrego humoru. Reprezentanci już teraz powinni dokładnie przygotowywać się na trudne i nieoczywiste pytania, którymi dzieci potrafią naprawdę mocno zaskoczyćdodaje Adam Kaźmierczak.

Dziś laureaci nagrody, w przyszłości reprezentanci Polski

Dla zwycięzców XXII edycji Turnieju spotkanie z całą reprezentacją Polski  będzie również okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zebrania autografów od swoich boiskowych idoli. Jak pokazuje historia rozgrywek w przyszłości role mogą się jednak odwrócić, a wielu tegorocznych triumfatorów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z dużym prawdopodobieństwem dołączy do grona reprezentantów Polski. Już ponad 100 uczestników rozgrywek ma za sobą występy w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji kraju, a wśród nich nie brakuje uczestników czwartkowego meczu Polska-Holandia. W Turnieju grali bowiem m.in. Arkadiusz Milik, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński czy Krzysztof Piątek, a także najbardziej utalentowane polskie piłkarki, w tym m.in. Paulina Dudek i Ewa Pajor.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ma zachęcać dzieci do uprawiania sportu i spełniać piłkarskie marzenia, a do tych największych na pewno należą gra na stadionie PGE Narodowym i spotkanie z reprezentacją Polski. Takie unikalne przeżycia zapewnia tylko udział w tym wyjątkowym Turnieju, którego jako Tymbark jesteśmy głównym sponsorem już ponad 16 lat. Mamy nadzieję, że dla zwycięzców tegorocznej edycji będzie to motywacja do dalszego rozwoju i początek pięknej sportowej drogi, która jak pokazuje historia rozgrywek, swój finał może mieć nawet w reprezentacji podkreśla Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Już w październiku zapisy do nowej edycji!

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zapisy do kolejnej – XXIII edycji ruszą już w październiku br. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 16 lat firma Tymbark.

 

Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS