Skroluj
O firmie20 lipca 2023

NOWA INWESTYCJA TYMBARKU

Najnowsza inwestycja firmy Tymbark, to nowoczesne centrum logistyczno-magazynowe, które da dziesiątki nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Przy okazji tych zmian, Gmina Tymbark otrzyma także nowy parking Park-and-Ride w pobliżu dworca przy ul. Armii Krajowej, sfinansowany ze środków zakładowych firmy Tymbark. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2024 roku.

Marka Tymbark, od lat uznawana jest za lidera w kategorii soków, nektarów i napojów w ponad 30 krajach świata. Ceniona w polskich domach od przeszło 80 lat, dysponuje nie tylko bogatą ofertą produktową, ale przede wszystkim strategią, dostosowaną do pozycji jaką zajmuje na dynamicznym rynku międzynarodowym. Kierowany potrzebą ciągłego rozwoju, Tymbark rozpoczyna inwestycję, mającą na celu budowę nowoczesnego centrum logistyczno-magazynowego. Rozbudowa struktury magazynowej to nie tylko usprawnienia wewnątrzzakładowe, ale także co najmniej 40 nowych miejsc pracy, a zatem większa stabilizacja zatrudnienia dla lokalnej społeczności.

Dariusz Czech, Dyrektor Generalny Zakładów Beverages „Centrum logistyczno-magazynowe w Tymbarku to dopełnienie pewnej logicznej sekwencji inwestycyjnej ostatnich kilku lat. Po rozbudowie tłoczni, zainstalowaniu kilku nowych linii rozlewniczych i rozpoczęciu budowy hali produkcyjnej, nadszedł czas na ostatni element ciągu zakładowego – magazyn.”

Przy okazji tych zmian, Gmina Tymbark otrzyma także nowy parking Park-and-Ride w pobliżu dworca przy ul. Armii Krajowej, sfinansowany ze środków zakładowych firmy Tymbark, jako jeden z elementów regionalnej inwestycji.

Dariusz Czech podkreśla, że „dzięki dobrej współpracy i zrozumieniu ze strony Samorządu Gminy możemy osiągnąć efekt synergii. Wraz z inwestycjami, osiągniemy wzrost i stabilizację zatrudnienia, a Gmina nowy parking z ciągiem pieszo-rowerowym, wpisanym w projektowaną inwestycję kolejową.”

Paweł Ptaszek, Wójt Gminy Tymbark –,,Nowa inwestycja Grupy Maspex w Tymbarku jest istotna również z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego naszej Gminy. Dzięki niej Gmina zyska parking na 70 miejsc postojowych położony w bezpośredniej bliskości planowanego przystanku linii kolejowej Podłężę-Piekiełko. Parking ten docelowo będzie służyć jako Park and Ride dla nowej linii kolejowej. Nowy odcinek drogi gminnej, będzie wybudowany razem z ciągiem pieszo-rowerowym. Dla Gminy i jej Mieszkańców istotna jest również perspektywa rozwoju przedsiębiorczości, dlatego ze zrozumieniem przyjęliśmy potrzebę budowy centrum logistyczno-magazynowego przez firmę Tymbark”.

W związku z planowaną inwestycją, od dn. 27.07.2023 r., część ul. Armii Krajowej na odcinku od budynku Gminnej Spółdzielni do przejazdu kolejowego, zostanie wyłączona z ruchu drogowego przy równoczesnym wyznaczeniu objazdów.

 

Marka Tymbark jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce. Produkty Tymbarku są doskonale znane również na rynkach zagranicznych – w ponad 30 krajach na całym świecie, m.in.: w Rumunii, Litwie, Łotwie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, USA, Szwecji, Finlandii, Holandii, na Malcie i Cyprze. Tymbark to także jedna z najbardziej wartościowych i najlepiej postrzeganych przez konsumentów marek na polskim rynku. W jej portfolio znajdują się produkty szczególnie cenione przez konsumentów, m.in.: owocowe i warzywne soki 100%, soki 100% dla dzieci, egzotyczna linia Owoce Świata, a także nektary, napoje i musy owocowe, soki marchwiowe i marchwiowo-owocowe Vitamini oraz napoje roślinne. Produkty Tymbark swój wyjątkowy smak zawdzięczają wyselekcjonowanym, dojrzałym owocom, warzywom i zbożom, dostarczanym przez najlepszych i sprawdzonych polskich dostawców. Tymbark buduje swoją pozycję poprzez innowacyjność i elastyczność w reagowaniu na nowe wyzwania rynkowe, kreuje trendy i wyznacza nowe kierunki rozwoju. Marka należy do Grupy Maspex.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS