Skroluj
Działania społeczne17 maja 2022

ODDZIAŁY PEDIATRYCZNE W RUMUNII ZMIENIAJĄ SWÓJ WYGLĄD. WSZYSTKO ZA SPRAWĄ MARKI TEDI!

W ramach programu „Spital colorat de Tedi” realizowanego przez markę Tedi, oddziały pediatryczne w Rumunii zmieniają swój wygląd. Po kilku miesiącach wytrwałych przygotowań, zrealizowany został pierwszy projekt programu, do którego stworzenia inspiracją były Kubusiowe Szpitale powstające w szpitalach dziecięcych w Polsce.

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Miejskim Vatra Dornei to pierwszy oddział w Rumunii, który może cieszyć się nowym, kolorowym wyglądem. Program realizowany przez markę Tedi zakłada dostosowanie oddziałów szpitalnych do nowoczesnych standardów medycznych, tak by odpowiadały one potrzebom małych pacjentów. Ściany, na których pojawia się wesoły Tedi mają za zadanie dodać dzieciom otuchy i wywołać uśmiech na ich twarzach.

28 kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie odnowionego oddziału. Około 400 metrów kwadratowych zostało wyremontowanych tak, by ściany, podłoga i sufity spełniały określone wymogi. Zakupiono cztery mechaniczne łóżka pediatryczne oraz elektromechaniczne łóżko pediatryczne, przeznaczone do intensywnej terapii. Dodatkowo zakupiono pościel, stoliki  i zabawki.

Dzięki szerokiej komunikacji w mediach społecznościowych i w telewizji, projekt spotkał się z dużym uznaniem społeczności lokalnej.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS