Skroluj
Działania społeczne23 listopada 2021

POLSKI LEK WSPIERA FUNDACJĘ OKO NA MALUCHA

Polski Lek rozpoczął współpracę z Fundacją Oko na Malucha, która dzięki ciekawemu rozwiązaniu technologicznemu wspiera rodziny noworodków przebywających w szpitalnych oddziałach opieki.  

Fundacja zajmuje się instalacją nowoczesnych, dwukierunkowych kamer na oddziałach neonatologicznych opiekującymi się w dużej mierze dziećmi urodzonymi przedwcześnie. Dzięki urządzeniu i dedykowanej aplikacji noworodki mogą usłyszeć swoich bliskich, a rodzina może widzieć i nagrywać maluszka będącego w inkubatorze.

Akcja odpowiada na problem barier kontaktu pomiędzy rodzinami a dziećmi przebywającymi w szpitalach. Placówki opiekujące się noworodkami urodzonymi przedwcześnie często są zlokalizowane w dużych miastach, przez co osoby mieszkające w większej odległości od szpitala mają utrudniony kontakt z dziećmi. Pandemia i wprowadzane ograniczenia odwiedzin pacjentów dodatkowo uwypukliły ten problem.

22 listopada w auli Szpitala Klinicznego im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie odbyło się spotkanie, na którym ogłoszono rozpoczęcie współpracy między Fundacją i naszą firmą. Uczestniczyli w nim dr Dariusz Madajczak – prezes Fundacji Oko na Malucha i General Manger Business Unitu Farmacja Polski Lek – Elżbieta Gugulska. „Był to dla nas naturalny krok, ponieważ w naszym portfolio są takie brandy, jak np. Actiferol, czyli innowacyjne preparaty żelaza, które są stosowane także u najmłodszych, a dzięki wsparciu akcji realizujemy wizję naszej firmy” – mówiła podczas wydarzenia Elżbieta Gugulska.

Z pewnością już niebawem będziemy informować o kolejnych oddziałach neonatologicznych, które dołączą do tego ważnego społecznie projektu.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS