Skroluj
Działania społeczne8 grudnia 2021

PONAD 1 200 000 DZIECI UCZY SIĘ Z KUBUSIEM, JAK DBAĆ O ŚRODOWISKO

To już XIV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w ramach którego uczymy dzieci podstawowych zasad proekologicznych. W tym roku ponad 1 200 000 dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych dowie się, jak żyć w zgodzie naturą i dbać o środowisko.

Już od 14 lat marka Kubuś w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” uczy dzieci, jak dbać o przyrodę, szanować rośliny i zwierzęta, segregować śmieci i oszczędzać zasoby naturalne ziemi. Najmłodsi dowiadują się również jak dbać o swoją aktywność fizyczną oraz dlaczego warto jeść warzywa i owoce. W tym roku w akcji weźmie udział 750 000 przedszkolaków i 455 000 uczniów klas I-III. Do tegorocznej edycji przystąpiło 8 500 przedszkoli oraz ponad 5 600 szkół podstawowych. Dzięki temu dzieci z co drugiego przedszkola i z co trzeciej szkoły podstawowej w Polsce poznają razem z Kubusiem podstawowe zasady ekologii oraz dbania o środowisko.

W ramach programu nauczyciele i dzieci otrzymują dostęp do materiałów edukacyjnych – 7 scenariuszy zajęć wraz z pomocami dydaktycznymi i kartami pracy, bajek i filmów animowanych, audiobooków, piosenek oraz gier, które pomagają dzieciom zdobyć wiedzę ekologiczną w sposób ciekawy i praktyczny. Wszystkie materiały przygotowywane są przez zespół ekspertów – metodyka, psychologa, specjalistę ds. ekologii oraz dietetyka. Scenariusze lekcji przygotowane są także pod kątem zdalnej formy nauczania.

​​​​​​​Grono „Kubusiowych Przyjaciół Natury” liczy już blisko 8 milionów dzieci. To największy w Polsce program edukacyjny dla dzieci o tematyce ekologicznej. Partnerami XIV edycji są: Fundacja Nauka. To lubię, Czepczyński Family Foundation i Interseroh.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS