Skroluj
Działania społeczne16 lutego 2024

PONAD 240 TYS. DZIECI BIERZE UDZIAŁ W XV EDYCJI PROGRAMU „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Trwa XV edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego w Polsce poświęconemu bezpieczeństwu najmłodszych. W roku szkolnym 2023/2024 do projektu zgłosiło się ponad 6 tysięcy szkół podstawowych, a wiedzę na temat właściwych sposobów unikania zagrożeń i  reagowania na nie przekazuje ponad 13 tysięcy nauczycieli. Cenne wskazówki w zakresie bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, podczas korzystania z internetu i w relacjach z rówieśnikami pierwszoklasiści zdobywają dzięki materiałom programu, przygotowanym w oparciu o techniki szybkiego uczenia się, zapamiętywania i  wspomagania kreatywności. Do tej pory w 15 edycjach programu wzięło udział już ponad 3 mln uczniów!

15 lat zwiększania świadomości w zakresie bezpieczeństwa

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to inicjatywa, która już od 15 lat wspiera pierwszoklasistów w zdobywaniu wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W projekcie oprócz uczniów klas I szkół podstawowych, mogą brać udział także dzieci z klas II, które w ubiegłym roku nie uczestniczyły w programie.

Akcja cieszy się dużym zaufaniem wśród rodziców i nauczycieli. Od początku istnienia projektu uczestniczyło w nim ponad 3 mln dzieci. Każda edycja wspierana jest przez instytucje z  obszaru bezpieczeństwa publicznego oraz edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem obejmują Kuratoria Oświaty oraz Policja.

W roku szkolnym 2023/2024 do programu zgłosiło się ponad 6 tysięcy szkół z całej Polski. Ponad 13 tysięcy nauczycieli przekazuje wiedzę na temat bezpieczeństwa ponad 240 tysiącom pierwszoklasistów. Po zakończeniu zajęć dzieci mają możliwość wypełnienia Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który weryfikuje i utrwala zdobytą przez nich wiedzę. Ostatnim etapem programu jest wypełnienie przez nauczyciela koordynującego ankiety podsumowującej. Na koniec każda placówka otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie, a uczniowie – dyplomy.

Zachęcamy do udziału i zapisów: https://akademiapuchatka.pl/

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS