Skroluj
O firmie22 października 2020

„Prawdy i mity na temat odżywiania” – warsztaty edukacyjne online w ramach Dni Otwartych Grupy Maspex

W ramach tegorocznych Dni Otwartych Grupy Maspex firma po raz kolejny zorganizowała wyjątkowe warsztaty dla uczniów liceów i techników. W tym roku, ze względu na zasady bezpieczeństwa, cykl spotkań odbył się zdalnie, a w projekcie wzięły udział szkoły z lokalizacji, gdzie znajdują się nasze zakłady produkcyjne – Łowicza, Olsztynka, Tychów i Wadowic. Warsztaty odbywały się w ramach projektu EIT Food, #AnnualFoodAgenda.

Jako jeden z największych producentów żywności w Europie, Grupa Maspex podczas swoich Dni Otwartych postanowiła nie tylko zapoznać młodych ludzi z branżą, którą się zajmuje, ale także zainspirować ich, by chcieli kształtować odpowiedzialnie swoje nawyki żywieniowe. Firma zaprosiła szkoły na spotkania online podczas których uczniowie mogli lepiej ją poznać i wziąć udział w specjalnie przygotowanej lekcji połączonej z warsztatami na temat odżywiania.

Celem warsztatów „Prawdy i mity na temat zdrowego odżywiania” było omówienie popularnych porad i zasad dotyczących żywienia i kształtowania dobrych nawyków na przyszłość. Film edukacyjny przygotowany we współpracy z dr Agnieszką Piskałą-Topczewską – dietetyczką, specjalistką ds. żywienia, diet coachem powstał właśnie po to. W materiale ekspertka tłumaczyła młodzieży, co jest prawdą, a co mitem żywieniowym oraz zachęciła do podejmowania świadomych decyzji dotyczących diety.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli również możliwość aktywnego tworzenia pomysłów na zdrowe odżywianie podczas „burzy mózgów” i sprawdzali swoją wiedzę w krótkim teście przeprowadzonym przy wykorzystaniu metod pracy zdalnej. Na koniec każdego warsztatu młodzież została zaproszona do udziału w kreatywnym konkursie, który dodatkowo skłania do refleksji na temat odżywiania. Uczestnicy mają za zadanie w dowolnej formie przedstawić to, jak zwyczaje i nawyki żywieniowe zmieniły się na przestrzeni dekad.

Łącznie przeprowadzono 15 spotkań. Wzięło w nich udział 294 uczestników ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, Zespół Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Łowiczu, Zespół Szkół nr 7 w Tychach oraz Zespół Szkół nr 4 w Tychach i Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie.

Warsztaty zrealizowano w ramach #AnnualFoodAgenda, czyli serii wydarzeń, których celem jest przekazywanie wiedzy dotyczącej żywności i żywienia zarówno dzieciom jak i dorosłym. To projekt finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, którego Grupa Maspex jest członkiem. W Polsce za realizację projektu #AnnualFoodAgenda odpowiada Grupa Maspex oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS