Skroluj
Działania społeczne7 czerwca 2024

Przed meczem Polska-Turcja poznamy największe piłkarskie talenty w kraju. Czas na Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym!

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na stadionie na szkolnych Orlikach.

 

Śladami reprezentantów Polski – Wielkie Święto Dziecięcej Piłki Nożnej na PGE Narodowym!

 

Finał na PGE Narodowym, spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów – o to będą rywalizować finaliści Finału Ogólnopolskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpocznie się od fazy grupowej 8 czerwca na stołecznym Hutniku. Grupy w poszczególnych kategoriach zostały już rozlosowane 28 maja w siedzibie PZPN, podczas transmisji live na kanale Łączy Nas Piłka TV. 9 czerwca również na Hutniku uczennice i uczniowie przystąpią do fazy pucharowej. Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do fazy pucharowej i będą walczyły o miejsca 1-8, natomiast zespoły, które uplasują się na miejscach 3-4 w grupach zawalczą o miejsca 9-16. Rozgrywki w tym dniu zakończoną się meczem o 3. miejsce. Zwycięzców poznamy 10 czerwca podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym. – Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej zachęca dziewczynki i chłopców z całej Polski do aktywności fizycznej. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników Pucharu Tymbarku, a turniej już na dobre wpisał się w harmonogram zawodów szkolnych – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju – Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda, pełna piłkarskich emocji – dodaje.

 

Od 18 lat sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark. – Piłka nożna powinna dawać radość i inspirować. Taką właśnie rolę spełnia Puchar Tymbarku z finałem na PGE Narodowym przed meczem reprezentacji Polski. Zachęca dzieci do aktywności sportowej, pokazując, że sport może być stylem życia, a przynajmniej doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Puchar Tymbarku daje bardzo pozytywny efekt społeczny i sportowy. Liczby mówią same za siebie – ponad 11 tys. drużyn z co 4 szkoły podstawowej w Polsce zapisało się do rozgrywek, 14 zawodników grających w Pucharze Tymbarku znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2024, a w młodzieżowych reprezentacjach byli uczestnicy rozgrywek stanowią już nawet 70-90 proc. Życzę tegorocznym finalistom dobrej zabawy oraz wytrwałości w ich sportowej pasji – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

 

Mecze finałowe z PGE Narodowego będą miały wyjątkową oprawę – skomentuje je na żywo Bożydar Iwanow z Polsatu Sport, który komentował tegoroczny finał Ligi Mistrzów. W obsadzie sędziowskiej obecni będą Monika Mularczyk oraz Szymon Marciniak.

 

 

Kibicuj najlepszym drużynom w Polsce na żywo!

 

Mecze Finału Ogólnopolskiego można śledzić zarówno osobiście na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki grupowe i pucharowe na Hutniku oraz Wielki Finał na PGE Narodowym jest bezpłatny (Wielki Finał na PGE Narodowym ma ograniczoną liczbę miejsc. W sprawie większych rezerwacji, prośba o kontakt na: turniej@pzpn.pl). Wystarczy przyjść i kibicować uczestnikom turnieju. Osoby, które nie będą mogły przyjechać do Warszawy, mogą śledzić rozgrywki online, poprzez:

  • aplikację PZPN, w której znajdzie się harmonogram meczów oraz wyniki wszystkich spotkań;
  • relację wideo fazy grupowej i pucharowej na portalu (link wkrótce na stronie internetowej turnieju);
  • transmisję Wielkiego Finału (wszystkie mecze finałowe na PGE Narodowym);

 

Mecze fazy grupowej i pucharowej

8-9 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 17:00

Ośrodek Hutnik

ul. Marymoncka 42, Warszawa

 

Wielki Finał

10 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 13:00

PGE Narodowy

al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa

 

Droga z Orlika na stadion

 

Od marca drużyny szkolne w całej Polsce walczyły o awans do kolejnej rundy największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Etapy regionalne najczęściej odbywały się na szkolnych Orlikach, na których na co dzień uczennice i uczniowie przygotowywali się do rozgrywek. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów, liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy. – Przez cały rok trenowaliśmy na naszym Orliku, żeby jak najlepiej zaprezentować się podczas tegorocznej edycji turnieju i jak widać, praca ta się opłaciła – mówiła po Małopolskim Finale Wojewódzkim Joanna Czarnota, trenerka drużyny „Tygryski” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

 

Po etapie gminnym i powiatowym nadszedł czas na finały wojewódzkie, w których udział wzięło aż 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Finału Ogólnopolskiego awansowało 64 zespoły chłopięce i dziewczęce w kategoriach U-10 i U-12. Co ciekawe, aż 61 proc. drużyn, które przyjadą do Warszawy, przygotowywały się na szkolnych Orlikach do walki o grę na największym w Polsce stadionie, PGE Narodowym. Na zwycięzców Finału Ogólnopolskiego czeka nagroda główna – spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów.

 

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Szczegółowe informacje dot. grup Finału Ogólnopolskiego, wyników spotkań oraz fotorelacje z finałów wojewódzkich znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/

GRUPY FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

 

U-10 DZIEWCZĘTA

GRUPA A

SP 2 MILICZ

SP 21 RZESZÓW

SP 48/UKS ZASPA GDAŃSK

SP GÓRZYN

 

GRUPA B

SP 17 CHORZÓW

SP CHOROSZCZ

SP W STOCZKU ŁUKOWSKIM

ZSP BRZESKO

GRUPA C

KORSZENIACY PEWNIACY (KORSZE)

OKIR GRODKÓW

PRYWATNA OMS (OPOCZNO)

SP SIERAKOWO

GRUPA D

GWIAZDKI CZTERNASTKI (SZCZECIN)

SP 6 INOWROCŁAW

SP NADARZYN

ZPO SPORTOWA KLIMONTÓW

 

U-10 CHŁOPCY

GRUPA E 

DWUNASTKA (SP 12 W STALOWEJ WOLI)

SP NR 60 IM. HUBERTA WAGNERA

TRAKTORKI (WARSZAWA)

UMULTOWO (POZNAŃ)

 

GRUPA F 

BBTS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

KIEŁKI KIELCE

SMS JUNIOR (DRUŻYNA A)

SP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY”

GRUPA G 

SMS GEDANIA 1922 GDAŃSK

SP 1 KOLUSZKI

SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)

SP24 (BIAŁYSTOK)

GRUPA H 

PSP 2 KLUCZBORK

SMS ŚWIDNIK

SP7 (KOSZALIN)

TYGRYSKI CHEŁMEK

 

U-12 DZIEWCZĘTA

GRUPA I 

AP PSP KLIMONTÓW

SP 6 INOWROCŁAW

SP BRATIAN

SP ŻMIGRÓD U12K

 

GRUPA J 

PANTERY (DRAWSKO POMORSKIE)

SP 2 STAL ŁAŃCUT

SP ŁĘKA OPATOWSKA

UKS SAP SZÓSTKA BRZEG

GRUPA K 

GADUŁY (ZELÓW)

JEDYNKA TERESPOL

SP 2 PŁOŃSK

SP SŁAWA

GRUPA L 

SP 17 CHORZÓW

SP CHOROSZCZ

SP CZEPOM

SP WIERZCHOSŁAWICE

 

U-12 CHŁOPCY

GRUPA M 

AKTYWNY JUNIOR (POŁANIEC)

PSP 2 KLUCZBORK

SMS EDUKACJA

SP 1 OPOCZNO

 

GRUPA N 

PSP BEZRZECZE

SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)

SP 7 LESZNO WIRTUOZI FUTBOLU

ZSP 2 (BIAŁYSTOK)

GRUPA O 

LECHIA GDAŃSK

LIDER (NOWY SĄCZ)

LISKI (RADOM)

SMS RESOVIA RZESZÓW

GRUPA P 

APN SMS TYCHY

SMS CERTUS CHROBRY GŁOGÓW

SP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY”

SP5 (BIAŁA PODLASKA)

 

 

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS