Skroluj
Działania społeczne31 marca 2021

Ruszyła nowa edycja Akademii Lubella

Wystartowała nowa edycja Akademii Lubella, czyli ogólnopolskiego programu edukacyjnego organizowanego przez markę Lubella, który promuje zdrowy styl życia wśród młodych ludzi z klas VI-VIII szkół podstawowych. Nauczyciele realizujący zajęcia otrzymują bezpłatne materiały do przeprowadzenia dwóch ciekawych lekcji dotyczących komponowania i przyrządzania wartościowych posiłków oraz niemarnowania żywności, które łączą  naukę z zabawą. Zapisy trwają.

Jaki jest przepis na zdrowy styl życia? Jakie produkty powinny być  w codziennej diecie? Jak jeść smacznie i wartościowo, tak jak lubisz? Jak ograniczyć marnowanie żywności? Właśnie na takie pytania odpowiedzi poznają  uczestnicy programu, czyli uczniowie klas VI-VII szkół podstawowych. Połączenie podstaw merytorycznych dotyczących zasad zdrowego stylu życia i komponowania i przyrządzania posiłków  z zabawą to klucz jakim kierowali się metodycy oraz dietetycy tworzący ten projekt. Z pomocą prostych tricków młodzież pozna zasady komponowania wartościowych posiłków i niemarnowania żywności.

Szkoły biorące udział w programie Akademia Lubella otrzymują komplet bezpłatnych materiałów, niezbędnych do przeprowadzenia dwóch lekcji z zakresu zdrowego stylu życia. Podczas pierwszej lekcji młodzi dowiedzą się jakie są zasady zdrowego stylu życia oraz podejmą się wyzwań z nim związanych. Na drugiej lekcji skupią się na właściwym komponowaniu i przyrządzaniu posiłków oraz niemarnowaniu żywności. Na potrzeby tej edycji przygotowane zostały nowe materiały łączące podstawy merytoryczne z elementami zabaw i gier, które są jedną z najlepszych metod aktywizacji młodzieży. Całość powstała w oparciu o kreatywne techniki uczenia, które zachęcają młodzież do pogłębiania tej ważnej tematyki.  Tegoroczne materiały  zostały opracowane przez zespół metodyków i dietetyka oraz są dostosowane do nauki zdalnej jak i stacjonarnej.

Zapisy do programu Akademia Lubella są realizowane za pośrednictwem platformy www.akademialubella.pl. Program potrwa do 30 maja 2021 r.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS