Skroluj
Nowości23 marca 2021

Wspólna konferencja Lubelli ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki

Trzy lata wcześniej, niż pierwotnie zakładano, Lubella zakończyła proces rezygnacji z jajek z chowu klatkowego w swoich produktach. Ten ważny krok naszej marki popiera działające na rzecz zwierząt hodowlanych Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Lubella ważne zmiany dotyczące korzystania z jaj od kur z wolnego wybiegu ogłosiła wczoraj na specjalnej konferencji prasowej online.

Na spotkaniu Lubellę reprezentowała Małgorzata Hejchman, Brand Manager marki, a stowarzyszenie Otwarte Klatki, które poparło naszą decyzję – Anna Iżyńska, Menadżerka ds. kampanii Stowarzyszenia.

Podczas wydarzenia wspominano także wyśmienite smaki z dzieciństwa, aromatyczne zupy z dodatkiem pysznego makaronu jajecznego wraz z gośćmi: Elżbietą Romanowską – znaną aktorką i prezenterką oraz ekspertem kulinarnym, miłośnikiem polskiej kuchni  – Jaśkiem Kuroniem. Odwiedzili oni nasze kulinarne studio, gdzie przygotowywali domowy rosół.

W wydarzeniu wzięło udział online ponad 20 dziennikarzy topowych polskich mediów, a decyzja Lubelli spotkała się z dużym entuzjazmem – obecni podkreślali doskonały smak oraz jakość naszych makaronów.

Według badań przeprowadzonych przez Biostat w lutym 2020 r. aż 82% ankietowanych uważa, że chów klatkowy kur niosek nie zapewnia zwierzętom odpowiednich warunków do życia. Co więcej, wg Centrum Badania Opinii Społecznej sposób chowu kur jest najważniejszym kryterium dla Polaków podczas kupowania jaj – w 2018 roku 35% ankietowanych przyznało, że zwraca na ten czynnik największą uwagę. Od 2006 roku świadomość społeczna w tym zakresie zwiększyła się aż trzykrotnie – wówczas to samo deklarowało 13% respondentów, a istotniejszym czynnikiem, decydującym o rodzaju kupowanych jajek, była niska cena. Wycofanie jaj „trójek” powinno nastąpić najpóźniej do 2025 roku. Lubella zrealizowała ten krok jeszcze szybciej, pokazując, jak ważne są dla niej potrzeby konsumentów oraz poprawa dobrostanu kur.

Podjęliśmy decyzję o rezygnacji przez Lubellę z wykorzystania jaj z chowu klatkowego chcąc dać wyraźny znak, że oczekiwania konsumentów są dla nas ważne. Zmiana tych produktów to element naszych działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasza decyzja podyktowana jest potrzebami Polaków poszukujących żywności wytworzonej z naturalnych składników, najwyższej jakości, która nawiązuje do tradycyjnych smaków z dzieciństwa.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS