Skroluj

Zakłady produkcyjne

Poznaj nasze zakłady produkcyjne

Zakład produkcyjny w Tymbarku

Data powstania: 1936 r.
Ilość pracowników: ponad 600
Produkty: soki, nektary, napoje, musy

Tymbark to malownicza miejscowość położona na Ziemi Limanowskiej w sercu Beskidu Wyspowego – u stóp Podhala i Tatr. To tutaj powstała marka, która od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem konsumentów na całym świecie.

W 1999 roku Tymbark wszedł w skład Grupy Maspex, jednej z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Znacząco wzrosły nakłady na inwestycje w produkcję, rozwój dystrybucji oraz budowę marki, dzięki czemu obecnie Tymbark jest niekwestionowanym liderem w  kategorii soków, nektarów i napojów oraz jedną z najmocniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich marek.

Tymbark to tradycja bezkonkurencyjnego smaku i najwyższej jakości. Produkty marki trafiają również za granicę – do ponad 30 krajów.

Czy wiecie, że…?

Firma Tymbark już od 2007 roku zachęca Polaków do wzbogacania swojej diety o warzywa, owoce i soki w ramach ogólnoświatowej inicjatywy propagującej spożywanie „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy nie tylko w Polsce, ale i w Europie turniej piłkarski dla dzieci, którego Wielki Finał odbywa się co roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju.

Firma buduje swoją pozycję poprzez innowacyjność i elastyczność w reagowaniu na nowe wyzwania rynkowe, kreuje trendy i wyznacza nowe kierunki rozwoju. Tymbark to zdecydowany lider innowacji i najnowocześniejszych rozwiązań produkcyjnych.

W 1961 roku w Tymbarku została opracowana i zainstalowana pierwsza w Polsce stacja wyparna do zagęszczania soków, a w 1967 roku opracowano pierwszą w Polsce recepturę soku z czarnej porzeczki oraz wprowadzono w 2004 roku Top Aseptic – nowoczesną technologię aseptycznego rozlewu soków i napojów do opakowań plastikowych.

Lubella – Zakład produkcyjny w Lublinie

Data powstania: 1881 r.
Ilość pracowników: ok. 500
Produkty: makarony, mąki, paluszki i płatki zbożowe

Historia zakładu produkcyjnego Lubella sięga już niemal 140 lat. W roku 1927, w ramach tworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała obecna siedziba zakładu w Lublinie przy ul. Wrotkowskiej. Do dziś Lubella, kontynuując szczytną tradycję, nieustannie się rozwija wdrażając nowoczesne technologie oraz rozbudowując zaplecze produkcyjne. W 2003 roku Lubella weszła w skład Grupy Maspex, największej polskiej firmy spożywczej.

W ramach rozwoju i prowadzonych inwestycji firma w 2018 roku wybudowała nowoczesne centrum logistyczne i kompleks produkcyjny. W 2019 roku zainstalowano największą i najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji makaronu spaghetti. W kompleksie działa również największa i najnowocześniejsza linia do produkcji form krótkich. Inwestycja nie tylko zwiększyła możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim – dzięki nowoczesnej technologii –  umożliwiła dalsze wytwarzanie makaronu najwyższej jakości.

Obecnie Lubella to zdecydowany lider na rynku makaronów w Polsce oraz wiodący producent w Rumunii. To również znany i ceniony producent innych wyrobów zbożowych, m.in.: płatków śniadaniowych, mąk, kasz, paluszków. Lubella dzięki pasji i zaangażowaniu swoich Pracowników na każdym etapie powstawania wyrobów jest dzisiaj synonimem jakości produktów zbożowych. To marka, która nieustannie zyskuje kolejnych lojalnych konsumentów, którzy mogą zaufać doświadczeniu potwierdzonemu przez wiele lat tradycji.

Czy wiecie, że…?

W czasach wojennych to przedsiębiorstwo sprawnie pracowało pod rządami Edwarda Kraussego, który potajemnie przekazywał mąkę do pieczenia chleba dla więźniów z Majdanka oraz dla ruchu oporu.

Jako jedyna polska firma Lubella produkuje makarony i produkty ze zboża mielonego we własnym młynie.

Do produkcji firma używa tylko surowców najwyższej jakości dostarczanych przez najlepszych i sprawdzonych dostawców. Makaron wytwarzany jest z  pszenicy od zaufanych rolników, z którymi Lubella współpracuje od lat. Specjalny proces mielenia pozwala otrzymać z niej mąkę, dzięki której makaron jest odpowiednio twardy i doskonale sprężysty. Odpowiedni proces suszenia sprawia, że makaron Lubella nie skleja się i zachowuje naturalny zapach oraz złocisty kolor.

W ramach działalności charytatywnej Lubella wspomaga szkoły, przedszkola, domy dziecka i domy opieki społecznej. Wspiera również działania na rzecz nauki i oświaty. W ramach działania pod hasłem Lubella Łączy przekazała produkty spożywcze do domów dziecka z całej Polski. Prowadząc inicjatywę edukacyjną „Akademia Uwielbiam” uczy młodych ludzi zasad zdrowego żywienia, niemarnowania żywności oraz inspiracji kulinarnych.

Zakład produkcyjny w Olsztynku

Data powstania: 1985 r.
Ilość pracowników: niemal 800
Produkty: soki, nektary, napoje, syropy, musy owocowe

Olsztynek to miejscowość położona z dala od wielkich aglomeracji przemysłowych – w regionie Zielonych Płuc Polski, charakteryzującym się czystym środowiskiem naturalnym. To na tym obszarze hodowana jest między innymi Marchew Mazurska, specjalnie wyselekcjonowana odmiana, z której powstają soki Kubuś.

Zakład Tymbark w Olsztynku, niegdyś „Jagódka”, budowany był w latach 1975-1985. W 1993 roku powstał pomysł na sok przecierowy „Kubuś”, a rok później odbyła się jego pierwsza produkcja, która trwa do dzisiaj.

W 1995 roku zakład dołączył do Grupy Maspex , co zapoczątkowało dynamiczny rozwój firmy.
Aktualnie w Olsztynku, poza produkcją najbardziej popularnych produktów do picia dla dzieci marki Kubuś, wytwarzane są także produkty znanych i cenionych marek Tymbark, Caprio, DrWitt, Tarczyn, a także znane za granicą: Relax, Tedi, Kubu, Kubik, TopJoy.

Technologicznie zróżnicowane linie pozwalają rozlewać wyroby w butelki PET Aseptic, opakowania kartonowe składające się z surowców odnawialnych, pouch stand-up oraz butelki szklane o różnych wolumenach objętościowych.

Tymbark Olsztynek to także duże centrum przetwórstwa owoców i warzyw na potrzeby całej Grupy Maspex. Przetwarza ponad 100 000 ton surowców od dostawców z całej Polski. Dzięki zakupom bezpośrednio od producentów zapewnia najwyższą jakość produkowanych przecierów, naturalnych soków zagęszczonych oraz NFC (nie pochodzących z koncentratów) do produkcji soków i musów.

W Zakładzie funkcjonuje nowoczesne, w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne, które mieści 30 000 miejsc paletowych. W ciągu doby magazyn w Olsztynku może wysłać do 4000 palet produktów do naszych klientów w Polsce i za granicą.

Firma cały czas się rozwija, reagując na potrzeby konsumentów i inwestując w nowe linie. Obecnie w Zakładzie znajduje się kilkanaście linii produkcyjnych. W ostatnim czasie uruchomiono także automatyczny system paletyzacji, który jest obsługiwany przez kilka w pełni zautomatyzowanych robotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces kompletacji produktów przebiega szybciej i bezobsługowo.

W Zakładzie funkcjonuje także instalacja odzysku wody technologicznej z wody szarej generowanej po procesie produkcyjnym. Oczyszczona woda jest wykorzystywana w procesach chłodniczych, cieplnych oraz sanitarnych. Instalacja i zastosowana technologia oczyszczania wody szarej w Olsztynku spełnia wymagania uzdatniania jak dla wody pitnej i tym samym wyróżnia Zakład na tle Grupy Maspex.

Czy wiecie, że?

Zakład w Olsztynku utożsamiany jest głównie z sokami marchwiowo-owocowymi Kubuś. Marka kiedyś znana głównie z soków przecierowych, dziś oferuje najmłodszym całą gamę produktów do picia, musów owocowych oraz deserków.

Marka Kubuś znana jest ze swoich ogólnopolskich projektów społecznych. Jest organizatorem jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli i szkół podstawowych – poświęconego ekologii – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Do tej pory w akcji wzięło już udział ponad 5 milionów dzieci, maluchy z co drugiego przedszkola w Polsce uczą się z Kubusiem, jak dbać o naturę, a także doceniać rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie oraz aktywnie spędzać czas.

Kubuś także odmienia szpitalne oddziały, w ramach artystycznego projektu „Kubusiowe Szpitale”, aby sprawić, że mali pacjenci choć na chwilę zapomną o swoich smutkach. Do grona „Kubusiowych Szpitali” ciągle dołączają kolejne oddziały pediatryczne w całej Polsce – jest ich już ponad 50!

Zakład produkcyjny w Wadowicach

Pierwsza produkcja: lipiec 1993 r.
Ilość pracowników: 940
Produkty: instant

Zakład w Wadowicach to początek istnienia Grupy Maspex w zakresie produkcji. To tutaj były (i nadal są) produkowane pierwsze artykuły, takie jak najpopularniejsze wśród klientów kakao DecoMorreno, Puchatek dla najmłodszych, herbaty Ekland czy zabielacze do kawy Cremona. Obecnie zakład w Wadowicach produkuje też kremy czekoladowo-orzechowe, witaminy i preparaty farmaceutyczne, różnego rodzaju produkty na potrzeby kanału Business-to-Business (jak draże czy produkty powlekane) oraz składniki wykorzystywane przez firmy z sektora cukierniczego, convenience, globalne sieci Fast Food i innych wiodących producentów artykułów spożywczych (np. jogurtów, czekolad, lodów czy ciastek).

Nasze wyroby od lat cieszą się niegasnącą popularnością u konsumentów w Polsce i za granicą. Wytwarzamy powyżej 60 tysięcy ton najwyższej jakości produktów rocznie, z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii i najlepszych surowców. Dbamy również o ich terminową dostawę spełniając oczekiwania najbardziej nawet wymagających klientów na całym świecie.

Czy wiecie, że…?

Puchatek od 1993 roku jest liderem w kategorii kakao instant do picia i jedną z najbardziej znanych i cenionych marek dziecięcych w Polsce. Z kolei ten produkt jako Brumi znają dzieci w krajach takich jak: Rumunia, Węgry, Litwa, Łotwa, Ukraina.

Cremona zajmuje silną pozycję w Rumunii, w Czechach, na Słowacji, Litwie, Łotwie, Węgrzech i Ukrainie.

Plusssz jest najczęściej kupowanym preparatem witaminowym dla dorosłych w Polsce.

DecoMorreno to kultowe polskie kakao tradycyjne. W tym przypadku stała dbałość o jakość zdecydowanie przekłada się na sprzedaż.

A w 2016 roku… przez przypadek i symboliczną pomyłkę internautki, Cacao DecoMorreno stało się… wyimaginowanym autorem popularnych książek! Internauci prześcigali się w kreatywnych recenzjach, a DecoMorreno – podbiło rynek wydawniczy.

DecoMorreno Chocolatta to czekolada do picia na gorąco, a jako La Festa utrzymuje pozycję silnego lidera również w Rumunii, na Ukrainie, na Węgrzech oraz w Rosji.

Ekland to herbaty rozpuszczalne o intensywnym, owocowym smaku, wzbogacone witaminą C, które kupicie również w Niemczech (tam od lat cieszy się niesłabnącą popularnością), na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Czechach i Rumunii, Bułgarii, Albanii oraz Urugwaju.

 

Zakład produkcyjny w Korszach

To najbardziej oddalony na północ zakład Maspeksu, który dołączył do firmy w 1995 roku. Obecnie zatrudnia ok. 50 osób i dostarcza na rynek między innymi zabielacze wykorzystywane do produkcji np. kawy cappuccino w proszku.

 

Zakład produkcyjny w Wąsoszu Dolnym

Zakład istnieje na rynku od 1988 roku i wywodzi się z rodzinnej, tradycyjnej firmy. Do Maspeksu dołączył wraz z przejęciem Agros Nova w 2015 roku. Stałe zatrudnienie wynosi około 240 osób, ale w okresie skupu surowców powiększa się o pracowników sezonowych.

Fruktus to marka specjalizująca się w produkcji przetworów warzywnych stanowiących idealne dodatki do dań głównych. Zakład produkcyjny Fruktus Agros Nova słynie m.in. z produkcji wysokiej jakości ogórków czy chrzanu tartego. Ponadto w Wąsoszu produkowane są także ketchupy, majonezy, koncentraty, sosy, musztardy i przyprawy do zup innych marek należących do Grupy Maspex. W zakładzie funkcjonuje w pełni zautomatyzowana linia do produkcji ogórków konserwowych o jednej z największych wydajności w Polsce. Ogórki kiszone wciąż są tu produkowane wedle tradycyjnej technologii i receptury.

Produkty wytwarzane w zakładzie sprzedawane są w wielu sieciach handlowych i sklepach detalicznych w kraju i za granicą, np. w Niemczech, , Estonii, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Grecji, Szwecji, Albanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Mongolii, a także na Litwie i na Węgrzech.

Zakład produkcyjny w Tychach

Data powstania: 1999 rok
Ilość pracowników:  560
Produkty: soki, nektary, napoje, musy owocowe i owocowo-warzywne

Zakład w Tychach został zbudowany w 1999 roku. Obecnie funkcjonuje w nim 15 linii produkcyjnych, które codziennie wytwarzają soki, nektary i napoje znanych i cenionych przez konsumentów marek. Nasi pracownicy każdego dnia zapewniają też najwyższą jakość oferowanych produktów. W sumie zakład w Tychach produkuje każdego roku ponad 440 milionów litrów soków, nektarów i napojów, które trafiają do naszych klientów.

Czy wiesz, że…?

Oprócz linii produkujących soki, nektary i napoje, w Tychach funkcjonują także dwie nowoczesne linie do produkcji musów owocowych.

Zakład w Tychach to jedyny z zakładów Grupy Maspex w Polsce, który został zbudowany od podstaw (pozostałe z nich trafiły do Maspeksu w ramach akwizycji). Powstał w samym sercu Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Polsce najbardziej znane marki w kategorii soków, nektarów i napojów to Tymbark i Kubuś, w innych krajach są to z kolei marki takie, jak Tedi, Kubik, Kubu, Relax czy TopJoy. Wszystkie należą do Grupy Maspex.

Zakład produkcyjny w Łowiczu

Data powstania: 1965 rok
Ilość pracowników: ponad 550
Produkty: przetwory owocowe, produkty pomidorowe, sosy, ketchupy, dania gotowe, zupy i koncentraty zup

Początki historii zakładu w Łowiczu sięgają 1965 roku, gdy Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego „Łowicz” wprowadziły swoje pierwsze dżemy, powidła i koncentraty pomidorowe. W 2015 roku zakład w Łowiczu dołączył do Grupy Maspex. Specjalizuje się w przetwórstwie owocowo-warzywnym, a produkuje wyroby marek znanych na polskim rynku: przede wszystkim Łowicz, ale także Krakus, Kotlin i Włocławek.

Zakład codziennie dostarcza produkty najwyższej jakości. Obecnie prowadzone są inwestycje w nowoczesne zaplecze produkcyjno-logistyczne. Całościowy plan inwestycyjny w zakładzie w Łowiczu podzielony został na kilka etapów: w 2019 roku uruchomiono produkcję na nowoczesnych linii produkcyjnych w nowym budynku zakładu produkcyjnego, w 2020 zakończono budowę zautomatyzowanego magazynu wyrobów gotowych, a kolejnym etapem jest rozbudowa zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Dzięki finalizowanym inwestycjom zakład w Łowiczu jest jednym z najnowocześniejszych zakładów w tej części Europy.

Owocowe produkty Łowicza to dżemy i konfitury o obniżonej zawartości cukrów w wielu smakach, przygotowane z najlepszych owoców, najwyższej jakości dżemy 100% z owoców i dżemy 100% z owoców Ekstra Gładkie ‒ idealne dla najmłodszych, Czekodżemy, a także powidła węgierkowe oraz żurawina i borówka. Łowicz to również syropy owocowe: klasyczne oraz prozdrowotne, a także cała gama produktów pomidorowych: koncentraty, przeciery, passata czy pomidory w puszce. Marka zaskakuje również doskonałym smakiem sosów i dań gotowych oferując klasyczne sosy w kilku smakach, sosy z mięsem oraz dania gotowe, w tym innowacyjne Kaszotta i Rosotta gotowe do pogrzania w 2 minuty.

Czy wiecie, że…?

Łowicz towarzyszy polskim rodzinom już od 1965 roku. Markę wyróżnia szerokość oferty – konsumenci znajdą tu propozycje na wszystkie posiłki w ciągu dnia: śniadanie, obiad i kolację.

Marka Krakus jest doceniana przez konsumentów dzięki wyjątkowo dopracowanym recepturom już od 1951 roku.

Kotlin i Włocławek odpowiadają za 1/3 sprzedaży kategorii ketchupów w Polsce.

Centra logistyczne w Tychach, Lublinie, Olsztynku i Łowiczu

Centrum logistyczne w Tychach

Data powstania: 2007 rok
Liczba pracowników: 200

Centrum logistyczno-dystrybucyjne w Tychach to pierwsza tak duża inwestycja tego typu w firmie Maspex. W budynku zlokalizowanych jest niemal 90 tysięcy miejsc paletowych. Nowoczesny, zautomatyzowany system logistyczny sprawia, że codziennie pod bramy podjeżdża 280 samochodów dostawczych, którymi nasze produkty udają się w podróż do ponad 60 krajów Europy i świata.

Czy wiesz, że…?

Wszystkie samochody dostawcze, które codziennie odjeżdżają spod bram centrum logistycznego w Tychach ułożone jeden za drugim, mogłyby zająć odcinek drogi o długości 4,5 km.

W 2018 roku powstały dwa centra logistyczne tej klasy, co w Tychach– w Lublinie i Olsztynku. W 2020 roku sfinalizowano budowę centrum logistycznego w Łowiczu. W efekcie ogromnych inwestycji firma dysponuje łącznie aż 450 tys. miejsc paletowych w Polsce i zagranicą. To pozwala na przygotowywanie do wysyłki i załadunku ponad 20 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln.

Dzięki pełnej automatyzacji, najnowocześniejszym systemom IT oraz rozwiązaniom w procesie pickingu czy co-packingu możliwości operacyjne logistyki Maspex są na najwyższym poziomie.

 

Centrum logistyczne w Lublinie

Data powstania: 2017

Liczba pracowników: 40

Ilość miejsc paletowych: ok. 27 tys.

Ilość wysyłanych palet na dobę: ok. 1 tys.

 

Centrum logistyczne w Olsztynku

Data powstania: 2016

Liczba pracowników: ok. 35

Ilość miejsc paletowych: ok. 32 tys,

Ilość wysyłanych palet na dobę: ok. 2 tys.

 

Centrum logistyczne w Łowiczu

Data powstania: 2020

Liczba pracowników: ok. 50

Ilość miejsc paletowych: ok. 39 tys.

Ilość wysyłanych palet na dobę: ok. 1400

 

Zakład produkcyjny w Obornikach:

Data powstania: 1984
Ilość pracowników: około 350
Produkty: wódka

Zakład Produkcyjny w Obornikach powstał w 1984 roku, jednak rozpoczęcie produkcji alkoholu nastąpiło dopiero w 1993 roku.

Fabryka w Obornikach to miejsce, w którym produkowana jest jedna z najstarszych polskich marek alkoholowych  – Soplica, stworzona w 1981 roku przez Bolesława Kasprowicza. Warianty smakowe marki wytwarzane są na bazie naturalnych składników i przygotowywane według unikalnych receptur. Oprócz tego sztandarowego produktu, w obornickiej fabryce powstaje również bardzo popularny Bols Platinum oraz orzeźwiająca Cytrusówka Rajska.

Czy wiecie, że…?

Na co dzień w zakładzie działa nowoczesna jednostka rektyfikacyjna oraz kilka linii rozlewniczych.

Wytwarzane wódki i napoje spirytusowe, w procesie produkcyjnym poddawane są m.in. wielostopniowej filtracji, a ich jakość przewyższa normy unijne. W obornickiej fabryce powstaje również bardzo popularny Bols oraz orzeźwiająca Cytrusówka Rajska.

Bols – holenderska marka wódki, produkowanej w Polsce od 1994 roku. Przechodzi czterokrotną destylację i filtrację węglowo-miedziową. Na butelce znajduje się herb z rokiem 1575, w którym rozpoczęto produkcję alkoholi sygnowanych marką Bols.

Nowa odsłona Bols Marine stworzona jest na wzór nowoczesnego, ekskluzywnego jachtu. Każdy szczegół tego wyjątkowego produktu jest starannie zaprojektowany.
To marka z marynistycznym charakterem, inspirująca się zbieraniem doświadczeń z międzynarodowych podróży po najpiękniejszych, luksusowych portach świata.

Soplica to jedna z najstarszych polskich marek wódki czystej, spirytusu oraz nalewek. Jej historia sięga 1888 roku, kiedy to Bolesław Kasprowicz założył Fabrykę Wódek i Likierów w Gnieźnie. Pierwszą butelkę Soplicy wyprodukowano tam w 1891 roku. Dowodem na to jest istniejąca do dziś replika butelki, którą można zobaczyć w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Na etykiecie wódki Soplica widnieje dworek, nawiązujący do “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Zakład produkcyjny w Białymstoku

Data powstania: 1928 r.
Ilość pracowników: około 400
Produkty: wódka, napoje spirytusowe

 

Zakład produkcyjny w Białymstoku powstał w 1928 roku. Właścicielem fabryki był wówczas w 100% Polski Monopol Spirytusowy kontrolowany przez Państwo Polskie. Zakład w owym czasie mieścił się w obecnym centrum Białegostoku. Budynki te, wraz z rozwojem miasta zostały zburzone i w tej chwili nie ma po nich śladu.

Okresowo, w czasie II wojny światowej, zakład został przeniesiony do Brześcia, jednak już  w 1945 r. ponownie uruchomiono produkcję w zakładzie Białymstoku. W roku 1951 powstała „Białostocka Wytwórnia Wódek” z siedzibą przy ulicy Jurowieckiej w Białymstoku. Zakład mieścił się w małych budynkach, niewystarczających na ówczesną skalę produkcji, więc w 1970 roku podjęto decyzję o budowie zupełnie nowego zakładu w przemysłowej części miasta.

W 1972 r. oddano do użytku nowoczesny zakład położony w Białymstoku przy ul. Elewatorskiej 20, do którego przeniesiono całą działalność przedsiębiorstwa. W zakładzie były zainstalowane pierwotnie 3 linie produkcyjne, które produkowały wyłącznie na rynek krajowy.

Kolejny etap rozbudowy zakładu to lata 90-te. W roku 1995 została oddana do użytku Rozlewnia nr II wraz z bazą zbiorników do magazynowania wódek. W nowej części zakładu zostały zainstalowane dodatkowe 3 linie produkcyjne. Na początku XXI wieku, uwzględniając również inne mniejsza inwestycje,  w zakładzie pracowało już 8 linii produkcyjnych.

Dodatkowo w roku 2007 została oddana do użytku jednostka rektyfikacji o zdolnościach produkcyjnych ponad 30 mln l spirytusu neutralnego rocznie.

Polmos Białystok – posiada prawie 100-letnie tradycje wytwarzania wysokiej jakości wódek, likierów i nalewek. Sztandarową marką produkowaną w tym zakładzie jest Żubrówka, której naturalne składniki, jak np. trawa żubrowa obecna w Żubrówce Bison Grass czy woda w Żubrówce Czarnej pochodzą z samego serca Puszczy Białowieskiej. Powstają tu również popularne wódki, takie jak Absolwent, Palace i Żytniówka. Na terenie fabryki powstaje najwyższej jakości spirytus wytwarzany w  nowoczesnym aparacie rektyfikacyjnym, a do produkcji wykorzystuje naturalne składniki oraz wodę pochodzącą z własnych studni głębinowych.

Czy wiecie, że…?

Marka Żubrówka produkowana jest w Polmosie Białystok od 1973 r.

Do produkcji alkoholi stosujemy tradycyjne receptury wódek, opierając się na naturalnych surowcach. Wykorzystujemy naturalne ekstrakty alkoholowe z ponad 50 surowców np.: wanilia, galanga, czarnuszka, pigwa, trawa  żubrowa, imbir, itp.

W 2007 r. została wybudowana jedna z najnowocześniejszych i największa w kraju jednostka rektyfikacyjna produkująca najwyższej jakości spirytus spożywczy.

Mamy największą bazę magazynową kadzi dębowych w Polsce, która jest wykorzystywana do dojrzewania wódek gatunkowych.

Żubrówka Biała jest w tej chwili najchętniej kupowaną wódka w kraju z udziałem w rynku na poziomie ok 22 %.

W 2021 roku Żubrówka była 3-cią najchętniej kupowana marka wódki na świecie z roczną sprzedażą ponad 90 mln litrów.

Tradycyjna Żubrówka Bison Grass i Żubrówka Biała jest w tej chwili sprzedawana do 86 krajów na świecie, nawet do tak odległych rynków jak Japonia, Australia, Brazylia, USA, Kanada.

Autorem  projektu  pierwszej legendarnej etykiety ŻUBRÓWKI był artysta plastyk Andrzej Zbrożek, który zaprojektował także znak graficzny Domów Towarowych „Centrum” w Warszawie.