Skroluj
Ekologia9 listopada 2022

FOODHATON EIT FOOD – „SUSTAINABLE PACKAGING”

Zdrowy Styl Życia, a więc m.in., zdrowa żywność i przyjazne środowisko to podstawowa wartość, bliska każdemu człowiekowi. MASPEX, wraz z partnerami z EIT FOOD, angażuje się w poszukiwanie kompleksowych rozwiązań adresujących te potrzeby. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu pod nazwą InFormPack: An “all you need to know” online guide for sustainable disposal of food packaging dofinansowanego przez EIT FOOD.

 

 

Wspólnie przygotowaliśmy pulę wyzwań związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko, w którym działamy. Chcemy zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych – takich, jak np. plastikowe butelki, zwiększyć powtórne wykorzystanie produktów oraz odzysk surowców (zasada 3R: Reduce, Reuse, Recycle).

Poszukujemy najciekawszych rozwiązań ze świata startupów, projektów naukowych oraz wyspecjalizowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Produkty lub usługi przynoszące największą wartość zawalczą na Demo Day o bilety na najważniejsze międzynarodowe i krajowe konferencje biznesowo-technologiczne.

Czym powinno charakteryzować się zwycięskie rozwiązanie? Powinno obejmować możliwie szeroki segment produktów, wykraczać poza rynkowe standardy, wykazywać się nowatorskością. Pamiętajcie – oceniamy zarówno produkt/usługę, jak i zespół. Na kolejnych etapach coraz większą wagę w procesie oceny będziemy przykładać do jakości i formy przekazywania danych.

Nasze wyzwania:

  • Alternatywne opakowania – Nowoczesne technologie dają możliwość zastąpienia dotychczasowych opakowań (takich jak np. plastikowe butelki) nowymi, bardziej przyjaznymi środowisku. Poszukujemy rozwiązań i materiałów, które w jak najpełniejszy sposób wpasowują się w zasadę 3R.
  • Ograniczenie liczby opakowań – Na rynku coraz częściej pojawiają się rozwiązania, które umożliwiają wykorzystanie opakowań wielorazowego użytku. Poszukujemy rozwiązań, dzięki którym nasi klienci będą mogli uniknąć każdorazowego nabywania plastikowej butelki lub opakowania.
  • Opakowania zbiorcze – Opakowania to nie tylko pojedyncze produkty. Chcemy zredukować ślad środowiskowy opakowań zbiorczych. Poszukujemy rozwiązań, które uczynią procesy logistyczne związane z opakowaniem bardziej ergonomicznymi i mniej obciążającymi środowisko.
  • Inne rozwiązania – „Odchudzenie” opakowania? Redukcja kluczowych bądź kosztownych surowców? Inne rozwiązanie, które nawet nie przyszło nam do głowy?  Wierzymy w kreatywność polskich firm, startupów i zespołów naukowców. Zaskoczcie nas kreatywnością, pokażcie wartość rozwiązania.

Zapoznaj się z regulaminem: REGULAMIN

Zgłoszenie do konkursu: ZGŁOSZENIE

Na zgłoszenia czekamy do 18 listopada 2022r.  Po wstępnej selekcji, zostaniesz poproszony o więcej informacji.

Udostępnij tę stronę: Facebook Twitter Linkedin Email SMS