Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

Webinar EIT Food InformPack – „Ekoprojektowanie a opakowania”

Transformacja Unii Europejskiej w kierunku zrównoważonego rozwoju stanowić będzie w ciągłu najbliższych kilku lat ogromne wyzwanie dla biznesu. Jednocześnie prowadzić ona będzie do zmiany nawyków i przyzwyczajeń całej naszej społeczności. Zmiany obejmą kluczowe obszary: począwszy od kwestii prowadzenia biznesu, organizacji firmy i budowania bardziej odpowiedzialnych relacji z konsumentami, pracownikami, partnerami biznesowymi, poprzez dostosowanie obiektów, urządzeń, pojazdów i pozostałej infrastruktury do wymogów zielonej transformacji, na modyfikacji oferty produktowej i opakowań zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju kończąc.

Maspex podąża ścieżką zrównoważonego rozwoju realizując swoją Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2030. Częścią tego są działania edukacyjne, jak również uczestnictwo w projekcie pod nazwą InFormPack: An “all you need to know” online guide for sustainable disposal of food packaging dofinansowanego przez EIT FOOD. Staramy się w nim przekazać najlepszą dostępną wiedzę w zakresie opakowań i ich zagospodarowania.

Zapraszamy na webinar pn. Ekoprojektowanie a opakowania, gdzie opowiemy więcej o:

  1. Projekcie InformPack (Bartłomiej Mielniczuk – Senior Innovation Manager, Maspex)
  2. Pomysłach wpisujących się w trend troski o planetę (Wojciech Dendys – Customer Business Development Manager Food, Maspex)
  3. Ekoprojektowaniu – wymaganiach prawnych i oczekiwaniach rynkowych wynikających z zielonej i społecznej transformacji do 2030 r. oraz szeregu dobrych praktyk rynkowych (Jolanta Okońska-Kubica –  Dyrektor Zarządzający, Envipol)

Webinar będzie miał miejsce 20 grudnia w godz. 14.30 – 16:30 w formule online.

Link do wydarzenia: Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją klauzuli, która znajduje się po adresem: Klauzula informacyjna