Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

Czy komiks to dobra sposób przekazywania wiedzy? Jak najbardziej! W ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda po raz kolejny użyto właśnie takiej formy edukacji – powstał komiks na temat mikroplastiku. Dr Linda spotyka na plaży dzieci i następnie zabiera je w ciekawą podróż, aby wytłumaczyć im jak powszechny w życiu człowieka jest mikoplastik.

https://annualfoodagenda.com/wp-content/uploads/2021/12/211117_CSIC_Comic_EN_v4_CSIC.pdf

Komiks jest częścią darmowych i dostępnych dla wszystkich materiałów, które zostały opracowane w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda. Do wykorzystania komiksu zachęcamy zwłaszcza nauczycieli języka angielskiego lub hiszpańskiego oraz nauczycieli, którzy prowadzą uczniom zajęcia związane z dbaniem o środowisko lub poświęcone żywności lub odżywianiu.

 

#AnnualFoodAgenda to projekt komunikacyjny finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. Żywności. EIT Food to wiodąca w Europie inicjatywa na rzecz tworzenia innowacji w branży rolno-spożywczej oraz budowania bardziej zrównoważonego, zdrowego i godnego zaufania systemu żywnościowego. Konsorcjum EIT Food składa się z kluczowych dla branży przedsiębiorstw, startupów, ośrodków badawczych i uniwersytetów z całej Europy. EIT Food to jedna z ośmiu Wspólnot Wiedzy i Innowacji ustanowionych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE powołany w 2008 r. w celu stymulowania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.