Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

Jak może wyglądać rok 2100 z perspektywy produkcji żywności? Co się zmieni? Czy tradycyjne rolnictwo wystarczy, czy będziemy potrzebować nowych sposobów produkcji żywności?

Karty Przyszłości – Produkcja żywności 2100 powstały, aby zwrócić uwagę konsumentów na różne zjawiska i trendy, które będą miały wpływ na to, jak będzie wyglądało życie w 2100 roku.

Karty stanowią formę rozrywki, po którą z powodzeniem można sięgnąć podczas spotkań w gronie przyjaciół, krótkich przerw w pracy lub jako urozmaicenie czasu między lekcjami.

Aby zagrać pobierz karty tutaj:  https://annualfoodagenda.com/wp-content/uploads/2021/11/Food_scenario_2_2100_cards_POLISH.pdf

„Karty przyszłości” są częścią darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda.

 

#AnnualFoodAgenda to projekt komunikacyjny finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. Żywności. EIT Food to wiodąca w Europie inicjatywa na rzecz tworzenia innowacji w branży rolno-spożywczej oraz budowania bardziej zrównoważonego, zdrowego i godnego zaufania systemu żywnościowego. Konsorcjum EIT Food składa się z kluczowych dla branży przedsiębiorstw, startupów, ośrodków badawczych i uniwersytetów z całej Europy. EIT Food to jedna z ośmiu Wspólnot Wiedzy i Innowacji ustanowionych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE powołany w 2008 r. w celu stymulowania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.