Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

 

 

W ramach projektu opracowujemy i komercjalizujemy wraz z partnerami EIT Food zautomatyzowany system kontroli jakości etykiet dla linii produkcyjnych żywności.

Przedsięwzięcie wpisuje się w cele EIT Food, do których należą ograniczenie ilości odpadów oraz optymalizacja wykorzystania dostępnych zasobów. Dzięki cyfrowemu zarządzaniu system promuje przejrzystość oraz identyfikowalność w systemie żywnościowym.

Tworzony w ramach projektu R&D, innowacyjny system badania jakości etykiet zapewni 100% zautomatyzowaną kontrolę produktu na liniach produkcyjnych dla dwóch kategorii produktów – słoików i opakowań typu „pouche” – przy jednoczesnym uproszczeniu procedury kontroli jakości​.

W wyniku realizacji projektu na rynek zostanie wprowadzona innowacja, która poprawi bezpieczeństwo produktów spożywczych oraz zoptymalizuje system kontroli jakości poprzez wykorzystanie algorytmów auto-kalibracji i parametryzacji.

Projekt realizowany jest w ramach EIT Food, a konsorcjantami są Grupa Maspex Sp. z o.o., Fruktus Agros Nova sp. z o.o. Sp. k. i Tymbark-MWS Sp. z o.o., jak również partner technologiczny – KSM Vision oraz węgierski instytut innowacji Campden BRI Hungary.