Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

Projekt EIT Food Fit Kid

Intesywna współpraca z Uniwersytetem Warszawskim doprowadziła do powstania prototypu gry Lunchbox Master.

 

Naszym wspólnym celem było poznanie stanu wiedzy dzieci w wieku 10-12 lat na temat zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i trudności, jakie napotykają podczas komponowania swoich posiłków. W ramach projektu przygotowaliśmy założenia gry, która pomoże dzieciom lepiej zrozumieć, czym jest zdrowa dieta. Przy tej okazji powstał prototyp gry Lunchbox Master, który w kolejnej edycji ma stać się pełnowymiarową grą.

Podczas tworzenia i testowania aplikacji wspierało nas łącznie 183 uczniów z całej Polski, ponadto w jej powstanie zaangażowani zostali również lekarze, nauczyciele, dietetycy, naukowcy oraz reprezentanci fundacji dbających o zdrowie i odżywianie dzieci. Od początku w projekt zaangażowany był także prof. dr hab. n. med. Piotr Socha – profesor pediatrii i gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Żywieniowych i Pediatrii oraz Zastępca Dyrektora ds. Nauki w Instytucie Zdrowia Dziecka (CMHI) w Warszawie, który jest referencyjnym szpitalem pediatrycznym dla Polski. Docelowo gra w pełnowymiarowej wersji posłuży nauczycielom i rodzicom w edukacji dzieci na temat odżywiania.

Liczymy, że w 2022 roku prace nad grą będą kontynuowane, a o tym, w jakim zakresie, dowiemy się po ewaluacji, która odbędzie się na przełomie 2021/2022 roku. 

Jak teraz wygląda prototyp gry? Przekonaj się sam!

Link do prototypu gry

Dostęp do prototypu gry jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.