Skroluj

EIT Food

Projekty EIT Food

#AnnualFoodAgenda Q1 2019

„Jem, bo ufam – interaktywne warsztaty w laboratoriach badań nad żywnością”

Data: 2, 8 i 16 marca 2019

Miejsce: Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie Ul. Tuwima 10, 10-748 Olsztyn Polska

(więcej informacji TUTAJ: http://annualfoodagenda.com/event-item/jem-bo-ufam-interaktywne-warsztaty-w-laboratoriach-badan-nad-zywnoscia)

 

 

W Olsztynie odbyła się seria warsztatów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, które nasza firma prowadzi we współpracy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Warsztaty powstały w ramach projektu EIT FOOD „#AnnualFoodAgenda” i są przykładem działań, jakie prowadzimy, by wzbudzać w najmłodszych ciekawość świata, a zarazem wzmacniać zaufanie do produktów spożywczych.

Jak odróżnić fakty od mitów wokół systemu żywnościowego? Uczestnicy warsztatów „Jem bo ufam”, które odbyły się w siedzibie  PAN w Olsztynie dowiedzieli się, jak można sprawdzić skład chemiczny produktów, ich walory prozdrowotne i właściwości sensoryczne, używając najnowocześniejszej aparatury badawczej. Dzieci i młodzież odwiedziły aboratoria, aby poznać swoje ulubione produkty nie od kuchni, ale od podstaw molekularnych! Uczniowie poznali również podstawowe zasady bycia odpowiedzialnym konsumentem, współtworzącym zaufany ekosystem żywności.

 
 

Budowanie świadomych postaw konsumenckich i zaufania do żywności to praca u podstaw, która jest ważną częścią misji nie tylko naukowców, ale także odpowiedzialnych firm, jak nasza. Warsztaty są częścią projektu „#AnnualFoodAgenda” finansowanego przez europejską wspólnotę EITFood, do której należymy jako przedstawiciele polskiego biznesu spożywczego.

 

Warsztaty dla uczniów 4 i 5 klas szkoły podstawowej „Budowanie zaufania do żywności” 

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, ul. Górna 5, 11-015 Olsztynek

Data i godzina: 21 marca 2019, godz. 10.00 – 13.00

(więcej informacji TUTAJ: http://annualfoodagenda.com/event-item/budowanie-zaufania-do-zywnosci-warsztaty)

 

 

Warsztaty, które odbyły się 21 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Olsztynku uatrakcyjniły obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W trakcie trzech modułów warsztatów uczniowie poznali nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, otrzymali wskazówki, jak czytać etykiety produktów spożywczych, a także poznali powszechnie stosowane metody badań żywności. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli możliwość wykonania samodzielnie testów żywności. Warsztaty zakończyły się konkursem z wiedzy zdobytej w trakcie wydarzenia.