Skroluj

Projekty UE

Tytuł projektu

Tytuł projektu

Opracowanie innowacyjnej metody wytwarzania przetworów pomidorowych w oparciu o naturalne składniki

Celem projektu jest opracowanie nowej metody wytwarzania ketchupów, będących zdrową alternatywą dla produktów dostępnych na rynku.

Główny cel projektu realizowany będzie przez:

1. dobór odpowiednich surowców i składników ketchupów (m.in. odpowiednia odmiana pomidorów i kompozycja przecierów warzywnych) nadających produktom odpowiedni profil organoleptyczny i znacząco podwyższoną wartość żywieniową

2. opracowanie technologii pozwalającej na eliminację substancji zagęszczających

Projekt pozwoli na wypracowanie zupełnie nowych rozwiązań w technologii produkcji przetworów warzywno-owocowych i w efekcie opracowanie innowacji produktowych.

Rezultatem bezpośrednim będą innowacyjne produkty na bazie pomidora np. ketchup o wysokiej zawartości pomidorów, skomponowany tylko z odpowiednio dobranych surowców, bez dodatku cukru, octu,  skrobi i innych zagęszczających składników, konserwantów, bez alergenów i wzmacniaczy smaku, słodzony zagęszczonym sokiem jabłkowym/naturalnymi substancjami słodzącymi z dodatkiem pro-/prebiotyków, błonnika lub innych substancji podnoszących wartość prozdrowotną.

Proponowany produkt  zostanie opracowany w oparciu o pomidora, który nie traci po obróbce termicznej swoich cennych właściwości – zawiera witaminy A, C i zachowuje najcenniejszy swój składnik – likopen.

Celem gospodarczym projektu jest wprowadzenie na rynek unikalnych ketchupów o znacząco podwyższonej wartości zdrowotnej i żywieniowej, a całość działań będzie w stanie wzbogacić i urozmaicić naszą ofertę handlową.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś 1. Badania, Rozwój i Komercjalizacja Wiedzy Działanie 2.1 Inwestycje  przedsiębiorstw w badania i innowacje

 

Wartość projektu ogółem: 5 287 535,00  PLN 

Wkład Funduszy Europejskich: 1 998 854,00  PLN